ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, CNN kanalındaki bir programa katılarak, İsrail'in düzenlediği "kurtarma operasyonunda" askeri olarak yer almadıklarını belirtti. Sullivan, operasyonda esas olarak istihbarat desteği sağladıklarını vurguladı.

Sullivan, ABD'nin Hamas'ın elindeki esirler konusunda İsrail'e istihbarat ve strateji konularında destek sağladığını belirtti. Ancak, Amerikan askerlerinin bölgede bulunmadığını ve İsrail'in gerçekleştirdiği operasyona askeri katkı sağlamadıklarını savundu.

Hindistan’da Sahte Alkolden Zehirlenen 34 Kişi Hayatını Kaybetti Hindistan’da Sahte Alkolden Zehirlenen 34 Kişi Hayatını Kaybetti

İsrail'in Nusayrat Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıya ABD'nin destek vermediği de doğrulandı

Sullivan, ayrıca İsrail'in Nusayrat Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıya ABD'nin destek vermediğini doğruladı. "ABD güçleri bulunmuyor, sahada bu operasyona katılan Amerikan askeri yok. Biz bu operasyona askeri olarak katılmadık." şeklinde konuştu.

Sunucu Dana Bash'in, saldırıda 200'den fazla sivilin öldürüldüğünü hatırlatarak, "ABD bu operasyon konusunda rahat mı?" sorusuna diplomatik çözüm bulunması gerektiğini söylemekle yetindi.

Muhabir: Kardelen ÖZDEMİR