EURO 2024 Heyecanı Zirvede: Bugün Hangi Maçlar Oynanacak? EURO 2024 Heyecanı Zirvede: Bugün Hangi Maçlar Oynanacak?

Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) finallerine katılacak A Milli Futbol Takımı'nın geniş kadrosu açıklandı. Teknik Direktör Vincenzo Montella tarafından belirlenen listede 35 futbolcu bulunuyor.

Kamp Programı ve Hazırlıklar

A Milli Takım aday kadrosuna davet edilen futbolcular, üç etap halinde çalışmalara başlayacak. İlk grupta yer alan ve kulüpleriyle olan maçlarını tamamlamış futbolcular, bugün Riva'da yer alan TFF Hasan Doğan Millî Takımlar Tesisleri'ne gelerek idmanlarına başladı. İkinci grupta bulunan futbolcular ise kulüpleriyle bu hafta sonunda görev alacakları maçların ardından 29 Mayıs Çarşamba günü kampa dâhil olacak. Son olarak, Arda Güler ve Salih Özcan, Borussia Dortmund ile Real Madrid'i karşı karşıya getirecek UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin ardından İtalya'da kampa katılacak.

Özel Maçlar ve Turnuva Öncesi Hazırlıklar

A Millî Takım, EURO 2024 turnuvası öncesinde son Avrupa Şampiyonu İtalya ve 2024 Avrupa Şampiyonası finalistlerinden Polonya ile birer özel maç yapacak. Takım, 29 Mayıs'ta tam kadro olarak İstanbul'da toplandıktan sonra 3 Haziran'a kadar çalışmalarını Riva'da sürdürecek. Bu tarihte Türk Hava Yolları'na ait uçakla İtalya ile oynanacak özel maç için Bologna kentine gidecek.

A Milli Takım'ın EURO 2024 geniş kadrosu açıklandı

Polonya Özel Maçı ve Hazırlıklar

4 Haziran'daki İtalya - Türkiye karşılaşması, Serie A'da mücadele eden Bologna FC 1909 takımının maçlarına ev sahipliği yapan Renato Dall'Ara Stadyumu'nda oynanacak ve TSİ 22.00'de başlayacak. Polonya özel maçına kadar olan süreci, bu ülkenin Opalenica kasabasında kamp yaparak geçirecek Ay-Yıldızlılar, İtalya maçının ertesi akşamı Bolgona'dan Poznan'a hareket edecek. 9 Haziran'da ise Polonya-Türkiye maçının oynanacağı başkent Varşova'ya geçecek. 10 Haziran'daki Polonya-Türkiye karşılaşması, ülkenin en yüksek kapasiteli Futbol stadyumu olan PGE Narodowy'de oynanacak ve TSİ 21.45'te başlayacak.

Teknik Heyetin Yeni Uygulamaları

A Millî Takım ve Ümit Millî Takım birlikteliğinin güçlendirilmesi adına, her iki takımın teknik heyetlerinin yapmış olduğu ortak çalışma sonrasında, haziran ayında gerçekleştirilecek kamplarda bir dizi yeni uygulamaya gidilecek. A Millî Takım, 5-11 Haziran tarihleri arasında Ümit Millî Takım ile beraber kamp yapacak. A ve Ümit Millî Takımlar, biri İtalya diğeri de Polonya'da olmak üzere birbirleriyle iki antrenman maçı oynayacak. Ay-Yıldızlılar, 11 Haziran'da Polonya'dan Almanya'nın geçecek ve hazırlıklarını merkez kamp yeri olarak kullanacağı Barsinghausen kasabasındaki tesiste sürdürecek.

A Milli Takımın Grup Maçları

2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda mücadele edecek A Millî Takım, gruptaki ilk iki maçını Dortmund kentinde 18 Haziran'da Gürcistan, 22 Haziran'da ise Portekiz'e karşı oynayacak. Ay-Yıldızlılar, gruptaki son maçında 26 Haziran'da Hamburg şehrinde Çekya ile karşılaşacak.

A Milli Takım'ın EURO 2024 geniş kadrosu açıklandı

Kaynak: Haber Merkezi