96. Oscar Ödülleri, Dolby Theatre'da 10 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek görkemli bir törenle sahiplerini bulacak. Sunuculuğunu ünlü talk şov sunucusu Jimmy Kimmel'ın üstleneceği bu etkinlik, sinema dünyasının en iyilerini bir araya getirecek.

96. Oscar Ödülleri Adayları Açıklandı (1)-2

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Kategorisi

Bu yılın en iyileri arasında yer alan En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu adayları şu şekilde:

Sterling K. Brown
Robert De Niro, "Killers Of The Flower Moon"
Robert Downey Jr., "Oppenheimer"
Ryan Gosling, "Barbie"
Mark Ruffalo, "Poor Things"

'Bir Zamanlar Siirt' Sergisi 'Bir Zamanlar Siirt' Sergisi

96. Oscar Ödülleri Adayları Açıklandı (4)

En İyi Kostüm Tasarımı ve Makyaj/Saç Tasarımı Kategorileri

Kostüm tasarımı kategorisinde "Barbie", "Killers of the Flower Moon" ve "Oppenheimer" gibi önemli yapımlar aday gösterilirken, makyaj/saç tasarımı kategorisinde ise "Golda", "Maestro", "Oppenheimer" ve "Poor Things" dikkat çekiyor.

96. Oscar Ödülleri Adayları Açıklandı (6)

En İyi Kısa Belgesel ve Senaryo Kategorileri

Kısa belgesel kategorisinde öne çıkan yapımlar arasında "Letter to a Pig" ve "War is Over" yer alırken, uyarlama senaryo dalında "American Fiction" ve "Zone of Interest" gibi başarılı eserler aday gösterildi.

96. Oscar Ödülleri Adayları Açıklandı (2)

En İyi Oyuncu ve Yönetmen Adayları

En iyi erkek oyuncu kategorisinde Bradley Cooper, Colman Domingo, Paul Giamatti, Cillian Murphy ve Jeffrey Wright, en iyi kadın oyuncu kategorisinde ise Annette Bening, Lily Galdstone, Sandra Hüller, Carey Mulligan ve Emma Stone adaylık mücadelesi verecek. Yönetmenlik kategorisinde ise Justine Triet, Martin Scorsese, Christopher Nolan, Jonathan Glazer ve Yorgos Lanthimos dikkat çeken isimler arasında.

96. Oscar Ödülleri Adayları Açıklandı (1)-1

En İyi Film ve Diğer Kategoriler

En iyi film dalında yarışan yapımlar arasında "American Fiction", "Barbie", "Killers of the Flower Moon", "Maestro", "Oppenheimer" ve "The Holdovers" bulunuyor. Ayrıca animasyon filmi kategorisinde "The Boy and the Heron", "Elemental", "Nimona", "Robot Dreams" ve "Spider-Man: Across the Spider-Verse" dikkat çekiyor.

Kaynak: Haber Merkezi