Heyelan 6 Köyü Vurdu; 300'den Fazla Kişi Toprak Altında Kaldı Heyelan 6 Köyü Vurdu; 300'den Fazla Kişi Toprak Altında Kaldı

Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen ve 14 Mayıs'ta başlayan 77. Cannes Film Festivali'nde heyecan dorukta. Bu yıl 22 film Altın Palmiye için yarışıyor.

Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen 77. Cannes Film Festivali, Amerikalı oyuncu ve yazar Greta Gerwig'in jüri başkanlığını üstlendiği muhteşem bir açılışla başladı. Festival, 22 filmi kapsayan ana yarışma ile sinema dünyasının göz bebeği oldu.

Meryl Streep Onur Konuğu: Altın Palmiye Onur Ödülü Sahibi Oldu

Bu yıl festivalde onur konuğu olarak yer alan ünlü Amerikalı oyuncu Meryl Streep, Altın Palmiye Onur Ödülü'ne layık görüldü. Açılış töreninin ardından, izleyiciler Le Deuxieme Acte filminin gösterimiyle büyülendi.

Jüride Nuri Bilge Ceylan'ın Eşi Ebru Ceylan da Var

Festivalin ana yarışma jürisinde dikkat çeken isimler arasında ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın eşi, senarist ve fotoğrafçı olarak tanınan Ebru Ceylan da bulunuyor. Jüride ayrıca Amerikalı oyuncu Lily Gladstone, Fransız oyuncu Eva Green, Lübnanlı senarist ve yönetmen Nadine Labaki, İspanyol yönetmen, yapımcı ve senarist Juan Antonio Bayona, İtalyan aktör Pierfrancesco Favino, Japon yönetmen Kore-eda Hirokazu ve Fransız aktör ve yapımcı Omar Sy gibi isimler de yer alıyor.

22 Filmin Yarıştığı Altın Palmiye İçin Heyecan Dorukta

Geçen yıl Ruben Östlund tarafından Justine Triet'in "Bir Düşüşün Anatomisi" filmine verilen Altın Palmiye ödülü bu yıl için 22 film arasında yarışacak. Festivalin kapanışı olan 25 Mayıs'ta ödül töreniyle heyecan doruk noktasına ulaşacak ve sahiplerini bulacak.

Kaynak: Kardelen Özdemir