Fatih'in Kocamustafa Paşa Mahallesi'nde yaşayan 68 yaşındaki Nural Baydilek, dışarıda topladığı çöpleri evine getirerek biriktirmeye başladı. Ancak zamanla evde biriken çöpler, apartmanda ciddi bir koku sorununa yol açtı.

Apartman sakinlerinin şikayetleri üzerine Fatih Belediyesi ekipleri, duruma müdahale etmek için harekete geçti. Pazar günü başlayan temizlik çalışmalarıyla evde biriken çöplerin büyük bir kısmı çıkarıldı. Bugün sabah saatlerinde temizlik çalışmaları devam ederken, belediye ekipleri çöpleri evden çıkarmaya devam etti.

Eceabat'ta Bisiklet Kazasında Bilirkişi Raporu: Sürücü Asli ve Tam Kusurlu Bulundu Eceabat'ta Bisiklet Kazasında Bilirkişi Raporu: Sürücü Asli ve Tam Kusurlu Bulundu

Komşulardan Tepkiler: "Ne Bulursa Getirip Dolduruyor"

Aynı apartmanda yaşayan Baykal Soy, "Nural Hanım'ın neden çöpleri biriktirdiğini bilmiyorum, belki psikolojik bir sorunu var. Ayrıca yaşlı olduğu için de anlayışla karşılıyoruz. Ancak bu durum apartmanda ciddi bir koku ve pislik sorununa neden oluyor. Apartman sakinleri olarak bu durumdan oldukça rahatsızız ve çözüm bulunmasını istiyoruz" dedi. Yaşlı kadın ise çekim yapan basın mensuplarına "Lütfen çekmeyin" diyerek tepki gösterdi.

Kaynak: İHA