Peru'nun Arequipa bölgesine bağlı Caraveli kenti yakınlarında, ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS) tarafından 6 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiği belirtildi. Depremin yerin 19 kilometre derinliğinde gerçekleştiği bilgisi paylaşıldı.

Peru Jeofizik Enstitüsü Ulusal Sismoloji Merkezi'nden (IGP) alınan bilgilere göre, ülkede 6 büyüklüğünde bir deprem yaşandı. Detaylar ve etkiler hakkında bilgi verildi.

G Q N A Zn H Wo A A Zrk U

Kanada'da Rekor Yağışlar: Toronto Sular Altında Kaldı Kanada'da Rekor Yağışlar: Toronto Sular Altında Kaldı

Toprak kayması yaşandı

Yetkililer, depremin ardından Panamericana otoyolunun bazı kısımlarında toprak kayması yaşandığını bildirdi. Caraveli Belediye Başkanı Roberto Riveros, RPP radyosuna yaptığı açıklamada, Atico bölgesini Caraveli'ye bağlayan otoyola kaya parçalarının düştüğünü ve bölgeye iş makinelerinin sevk edildiğini duyurdu.

G Q Nc Ogx W0 A A5M Mz

Hasar tespiti yapıldı

Ulusal Acil Durum Operasyon Merkezi (COEN), sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, depremin bir eğitim kurumunda hasara neden olduğunu ancak can kaybı yaşanmadığını belirtti. Mal kaybının da olmadığı bilgisi paylaşıldı.

Son Depremler! 17 Temmuz 2024 Kandilli ve AFAD son depremler listesi ile az önce deprem mi oldu? Son Depremler! 17 Temmuz 2024 Kandilli ve AFAD son depremler listesi ile az önce deprem mi oldu?

Kaynak: AA