Alanya Belediyesi, her yıl düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği Alanya Uluslararası Çocuk Festivali'nin altıncısını 27-28 Nisan tarihlerinde Belediye Binası arkasında gerçekleştirecek. Festival, Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik'in yaptığı açıklamaya göre, bölgedeki tüm vatandaşları ağırlamaya hazırlanıyor.

Kocaeli'nin Efsanevi Başpehlivanı Talip İmren Ameliyat Sonrası Hayatını Kaybetti Kocaeli'nin Efsanevi Başpehlivanı Talip İmren Ameliyat Sonrası Hayatını Kaybetti

Hem Çocuklar Hem Aileler İçin Unutulmaz Anlar

Festival, her yıl genişleyen bir kapsama sahip olup, bu yıl da hem çocukları hem de aileleri unutulmaz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. Alanya Uluslararası Çocuk Festivali alanı, 15 balon oyun parkı ve 20 oyun çadırıyla çocuklar için eğlenceli aktiviteler sunacak. Ayrıca sahnede çocuk tiyatroları, gösteriler, palyaço, jonglör ve sihirbaz gösterileri gibi etkinlikler yer alacak. Festival alanında ayrıca maskotlar, palyaçolar, tahta bacaklar, robotlar, yüz boyama ve balon katlama atölyeleri gibi aktiviteler de bulunacak. Ayrıca yeme-içme stantlarında ziyaretçilere limonata ikramı yapılacak.

Sunay Akın, Çocuklarla Buluşacak

Ünlü yazar Sunay Akın, festival kapsamında 27 Nisan Cumartesi akşamı saat 18.00'de Belediye Binası arkasındaki sahnede çocuklarla buluşacak ve eğlenceli saatler geçirecek. 28 Nisan Pazar akşamı saat 18.00'de ise düzenlenecek boya festivali etkinliğiyle tüm katılımcılar keyif dolu anlar yaşayacaklar.

Başkan Özçelik'ten Festival Daveti

Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, festivalin her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir heyecanla düzenlendiğini belirtti. Başkan Özçelik, "Bu yıl yenilikleriyle dikkat çekecek olan 6. Alanya Uluslararası Çocuk Festivali'mizde, çocuklarımızın mutluluğu için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Festivalimiz, çocuklarımıza bayram armağanıdır. Tüm hemşehrilerimizi festival alanına bekliyoruz" dedi.

Kaynak: İHA