İstanbul'un ilçelerinden Kartal'da Cevizli Mahallesi Ardıç Ağacı Sokak'ta saat 18.00 sularında meydana gelen olayda, 5 katlı bir binanın ikinci katındaki balkon çöktü. Çökmenin yaşandığı esnada balkonda kimsenin bulunmaması, muhtemel bir faciayı önledi.

Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda 40 Bin Euro Değerinde Kaçak Altın Yakalandı Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda 40 Bin Euro Değerinde Kaçak Altın Yakalandı

A W220809 02 Result

Güvenlik Önlemleri Alındı

İhbar üzerine hızla olay yerine gelen ekipler, binanın sakinlerini tahliye ederek sokak ve çevresinde geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı. Olayın ardından ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

Mahallede Paniğe Yol Açtı

Bina sakinleri ve çevrede bulunanlar büyük bir panik yaşarken, yetkililer bölgeyi güvenlik şeridi ile kapatarak vatandaşların yaklaşmasını engelledi. Tahliye edilen bina sakinleri ise geçici olarak güvenli bir alana yönlendirildi.

A W220809 03 Result

Çökmenin Sebebi Araştırılıyor

Yetkililer, balkonda yaşanan çökmenin sebebini araştırmak üzere incelemelere başladı. İlk bulgulara göre, binanın yapısal problemleri olabileceği üzerinde duruluyor.

Alanya'da yangın paniği: 7 katlı binanın zemininde çıkan yangın evi kül etti Alanya'da yangın paniği: 7 katlı binanın zemininde çıkan yangın evi kül etti

Kaynak: İHA