Diyarbakır'ın Bağlar ilçesine bağlı Bağcılar Mahallesi, 149 bin 194 kişi nüfusuyla Türkiye genelindeki birçok ilden daha yoğun bir nüfusa ev sahipliği yapıyor. Mahalle, 84 bin 241 nüfuslu Bayburt'u, 84 bin 366 nüfuslu Tunceli'yi, 92 bin 481 nüfuslu Ardahan'ı, 144 bin 544 nüfuslu Gümüşhane'yi ve 147 bin 919 nüfuslu Kilis'i geride bırakarak Türkiye'nin en büyük mahallesi unvanını elinde bulunduruyor.

Bağcılar Mahallesi'nde gerçekleşen muhtarlık seçimlerine 24 aday katılıyor. Mahallenin büyük nüfusunu yönetmek için yarışan muhtar adayları, bölgenin ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik projeleriyle halkın karşısına çıkıyor.

Kepez’de 1 geldi 2 gitti Kepez’de 1 geldi 2 gitti

Bağcılar Mahallesi'nin muhtar adaylarından biri olan Orhan Sarı, mahallenin Türkiye genelinde birçok ilden daha büyük bir nüfusa sahip olduğunu belirterek, yönetimde söz sahibi olma hedefiyle yarıştığını ifade etti. Mahalle sakinlerinin beklenti ve taleplerine odaklanan muhtar adayları, seçim sürecinde mahallelerinin kalkınması ve gelişmesi için çeşitli projelerle halkın karşısına çıkıyor.

Yerel seçim takvimi belli oldu! Süreç nasıl işleyecek? Yerel seçim takvimi belli oldu! Süreç nasıl işleyecek?

Kaynak: İHA