Bandırma'nın Sevilen Doktoru Orhan Akkaya Vefat Etti Bandırma'nın Sevilen Doktoru Orhan Akkaya Vefat Etti

Bursa'da bulunan Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaklaşık beş yıl önce başlatılan apiterapi yöntemi, çeşitli hastalıkları kısa sürede sonlandırıyor. Kimisi 10 seansta, kimisi ise 15 seansta tedavilerini tamamlayarak hastaneden mutlu bir şekilde ayrılıyor. Tedavi sonrası uyuyamama veya diz, bel ağrısı gibi rahatsızlıkları olanlar, artık huzurla günlük işlerini yapabildiklerini ifade ediyorlar.

A W193522 01 Result

Arı Alerjisi Olmayanlar Tedaviye Alınıyor

Randevu ile gerçekleştirilen tedavide nörolojik, romatizma ve bel ağrısı gibi rahatsızlıkları olan hastalar kabul ediliyor. Tedaviye başlamadan önce, hastaların arı zehrinden alerji olup olmadığına dair kan testleri yapılıyor. Alerjisi olmayan hastalar için tedavi süreci başlatılıyor. İnsan vücudundaki akupunktur noktalarına arı iğnesi sokularak tedavi gerçekleştiriliyor. Uygulanan dozajlar tedavinin ilerleyişine göre ayarlanıyor. Seans sayıları ise hastalığın ciddiyetine bağlı olarak belirleniyor.

A W193522 05 Result

Apiterapi Nedir? 

Apiterapinin bir çeşit akupunktur tedavisi olduğunu belirten Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Dr. Dursun Ünal, bu yöntemin birçok ülkede sıkça kullanıldığını ancak Türkiye'de henüz yeterince yaygınlaşmadığını vurguluyor. Dr. Ünal, 'Arı zehri tedavisi, romatizma, diz ve bel ağrısı, Ankilozan Spondilit ve Multiple Skleroz gibi birçok hastalığa fayda sağlamaktadır. Tedavi süresi hastalığın durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte, haftada en az 2 kez olmak üzere en az 12 seans gerekmektedir. Erken teşhis ve tedavi durumunda sonuçlar daha hızlı görülmektedir' diyor.

A W193522 03 Result

Hastalar Deneyimini Paylaştı

Tedavi sürecinden sonra sağlığına kavuşan hastalardan biri olan 66 yaşındaki Fisun Altınbaş, yaşadığı deneyimi paylaşıyor: 'Yaklaşık 6-7 yıldır iltihaplı romatizma sıkıntısı çekiyordum. Farklı tedavi yöntemleri denedim ancak sonuç alamadım. Arı iğnesi tedavisiyle tanıştıktan sonra ağrılarımın azaldığını ve artık günlük hayatıma rahatlıkla devam edebildiğimi gördüm.'

Mersin'de polen hasadı başladı! Kilosu bin TL Mersin'de polen hasadı başladı! Kilosu bin TL

Kaynak: İHA