Adıyaman'da Ortaokul Öğrencileri Yemekten Zehirlendi! Adıyaman'da Ortaokul Öğrencileri Yemekten Zehirlendi!

Güvenlik güçleri, uyuşturucu ticaretine karşı kararlı bir mücadele yürütüyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinasyonunda, "Narkogüç-41" operasyonlarının gerçekleştirildiğini duyurdu.

Operasyonlara 354 ekip, 1225 personel, 4 hava aracı ve 22 narkotik dedektör köpek katıldı. Eş zamanlı olarak 41 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda, Nevşehir, Balıkesir, Amasya, Tekirdağ, Adana, Samsun, Bursa, Kırklareli, Osmaniye, Bitlis, Ankara, Gaziantep, Erzurum, Muğla, Sivas, İzmir, Yalova, Siirt, Antalya, Denizli, İstanbul, Kayseri, Mersin, Sakarya, Batman, Kocaeli, Düzce, Kilis, Van, Trabzon, Hatay, Bilecik, Zonguldak, Karabük, Isparta, Şanlıurfa, Uşak, Aydın, Kahramanmaraş, Diyarbakır ve Burdur'da gerçekleşti.

Operasyonlar neticesinde toplamda 1 ton 480 kg uyuşturucu madde ele geçirildi ve 418 zehir taciri yakalandı. İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar. Operasyonu gerçekleştiren kahraman polislerimizi ve jandarmamızı tebrik ediyorum." dedi.

Kaynak: İHA