Tekirdağ'da yapılan yerel seçimlerin sonuçları Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklandı. Tekirdağ Belediye Başkanı'nın kim olduğu ve hangi parti adayının kazandığı netleşti.

AK Parti, CHP ve İYİ Parti'nin adaylarının yarıştığı seçimlerde, 2024 Yerel Seçim sonuçlarına göre Tekirdağ Belediye Başkanı belirlendi.

Candan Yüceer Kimdir?

Candan Yüceer, 4 Mayıs 1973 tarihinde Malatya'nın Hekimhan ilçesinde doğdu. Babasının adı Hacı, annesinin adı Sultan'dır. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Yüceer, Ankara, Samsun ve Tekirdağ Çerkezköy'de Sağlık Bakanlığı kadrosunda hekim olarak görev yaptı. Ayrıca işyeri hekimi olarak da çalıştı. Çerkezköy CUMOK'un Kurucu Başkanlığı, Türkiye CUMOK Yönetim Kurulu Üyeliği, Çerkezköy Atatürkçü Düşünce Derneği üyeliği ve yöneticiliği, Kadınlar El Ele Derneği üyeliği ve Tabip Odası üyeliği gibi çeşitli görevleri üstlendi. 27. dönem CHP Tekirdağ milletvekili adayı olan Yüceer, orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli olan Yüceer, 2 çocuk annesidir.

Yozgat'ta Bir Okulda Yırtılmış Oy Pusulaları Bulundu! Yozgat'ta Bir Okulda Yırtılmış Oy Pusulaları Bulundu!

Candan Yüceer Yüzde Kaç Oy Aldı?

31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından sandıkların açılmasıyla sayım işlemi başladı. Yüksek Seçim Kurulu verilerine göre Tekirdağ Belediye Başkanlığı için en fazla oy alan aday CHP'nin adayı Candan Yüceer oldu. Adayların oy dağılımı şu şekildedir:

  • CHP'nin adayı Candan Yüceer %50,15 oy aldı.
  • AK Parti'nin adayı Cüneyt Yüksel %35,58 oy aldı.
  • DEM Parti'nin adayı Sadi Özdemir %3,50 oy aldı.
  • Yeniden Refah Partisi'nin adayı Filtekin Şen %3,36 oy aldı.
  • İYİ Parti'nin adayı Mehmet İlker %3,11 oy aldı.
Kaynak: Haber Merkezi