Ankara’da, Mayıs 2023’te 3 yaşındaki oğlu Kadir Gezer’i döverek öldürdüğü ve öldürmeden önce istismar ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan baba Onur Gezer, yeniden hakim karşısına çıktı. Ankara 34. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen ağırlaştırılmış müebbet ve 30 yıl hapis cezası kararı, İstinaf Mahkemesi tarafından bozularak yerel mahkemeye gönderildi ve ikinci duruşma görüldü.

Duruşmanın Ertelenmesi ve Annesinin Duruşmaya Katılımı

Ankara 34. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi amacıyla 11 Temmuz’a ertelendi. Dosya kapsamında müşteki olan annenin bulunduğu şehirden SEGBİS sistemi ile bundan sonraki duruşmaya katılmasına karar verildi.

Ne Olmuştu?

Ankara’da baba Onur Gezer, geçen yıl 17 Mayıs’ta fenalaşan oğlu Kadir’i hastaneye getirerek çocuğunun duvardan düştüğünü iddia etti. Sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen Kadir Gezer hayatını kaybetti. Sağlık ekipleri, çocuğun muayenesi sonrası vücudundaki izlerden şüphelenerek durumu polise bildirdi.

Tüm Türkiye’nin Gözü Kulağı Bu Davadaydı! Bir Sanık Tahliye Edildi Tüm Türkiye’nin Gözü Kulağı Bu Davadaydı! Bir Sanık Tahliye Edildi

Gözaltına alınan baba Gezer, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece ‘‘alt soydan birini kasten öldürme’’ suçundan tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından baba Onur Gezer hakkında ‘‘çocuğu eziyet ederek öldürmek’’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Kaynak: ANKA