EPDK, araç sahiplerini yakından ilgilendiren önemli bir karar aldı. Yüksek fiyatlı katkılı yakıtların tek fiyat uygulaması başlıyor. VMax, Vpro gibi ifadeler artık kullanılamayacak. Akaryakıt'ta tek fiyat 15 Mayıs'ta yürürlüğe girecek.

İkinci el piyasası hareketleniyor İkinci el piyasası hareketleniyor

15 Mayıs'ta tabelaya yansıyacak: Akaryakıt fiyatlarında yeni dönem

EPDK'dan Tek Fiyat Kararı: Detaylar

Mynet'ten Deniz Işık'ın haberine göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), benzin ve mazotta katkılı yakıt olarak geçen ürünlerin tek fiyat uygulamasına geçiyor. Kararın yürürlüğe girişi 15 Mayıs Pazartesi günü olacak. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Kayseri Bölge Başkanı İbrahim Polat, vatandaşın lehine olan bu yeni uygulamanın akaryakıt fiyatlarında düşüşü beraberinde getireceğini belirtti.

15 Mayıs'ta tabelaya yansıyacak: Akaryakıt fiyatlarında yeni dönem

Polat'ın Değerlendirmesi: Fiyatlarda Düşüş Devam Edecek

Polat, EPDK'nın aldığı kararın katkılı ve katkısız yakıtların fiyatlarının tek uygulanmasını içerdiğini ifade etti. Şu anda sadece mazot ve benzinde uygulanacak olan tek fiyat politikasının 15 Mayıs itibariyle yürürlüğe gireceğini açıkladı. Akaryakıt fiyatlarındaki gelişmelere de değinen Polat, döviz kuru ve Brent petrol fiyatlarının gerilemesiyle birlikte fiyatların düşüşünün devam edeceğini belirtti.

15 Mayıs'ta tabelaya yansıyacak: Akaryakıt fiyatlarında yeni dönem

EPDK Kararının Etkisi: Vatandaşa Yarayacak

Polat, alınan kararın özellikle şirketlere değil, vatandaşa yarayacağını vurgulayarak, katkılı yakıtların maliyetinin pompa fiyatlarına yansıtıldığını ancak bu farkın çok büyük olmadığını belirtti. Aynı fiyat uygulamasının vatandaşın lehine olduğunu dile getirdi ve fiyatların düşmesiyle ekonomik açıdan olumlu bir ivme kazanılacağını ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi