İçişleri Bakanı Yerlikaya'nın bildirdiğine göre, 10 ilde gerçekleştirilen 'Kıskaç-4' operasyonlarında, FETÖ ile bağlantılı 32 şüpheli yakalandı.  Operasyonlar eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde koordineli olarak icra edilen "Kıskaç-4" operasyonları kapsamında 10 ilde FETÖ'ye yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 32 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonlarda elde edilen başarılara vurgu yaparak, özellikle FETÖ'nün milli iradeye yönelik tehdit ve girişimlerine karşı kararlı bir mücadele sürdürüleceğini belirtti.

Bodrum'da Tarım Alanına Yapılan Dolguya 411 Bin 127 TL İdari Para Cezası Bodrum'da Tarım Alanına Yapılan Dolguya 411 Bin 127 TL İdari Para Cezası

Operasyonların detaylarına dair bilgileri paylaşan Bakan Yerlikaya, FETÖ mensuplarının saklanmak amacıyla kiraladıkları evlerde yapılan operasyonlar sonucunda 2 ev sahibi ve 4 aranan FETÖ üyesinin yakalandığını ifade etti. Ayrıca, örgütün sözde "Askeri Mahrem Yapılanması" içinde faaliyet gösteren ve ankesörlü telefonlarla iletişim kuran 11 şüphelinin Konya merkezli Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Ordu, Balıkesir, Tokat, Afyonkarahisar illerindeki operasyonlarla ele geçirildiğini belirtti.

Bursa, Aksaray, Afyonkarahisar, Gaziantep ve Kahramanmaraş'ta düzenlenen operasyonlarda ise "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma (FETÖ)" suçundan aranan 5 şüphelinin yakalandığını açıklayan Bakan Yerlikaya, operasyonlarda çok sayıda döviz, altın, Türk Lirası, tabanca, dijital materyal ve örgütsel dokümanın ele geçirildiğini aktardı. Operasyonları gerçekleştiren güvenlik güçlerini tebrik eden Bakan Yerlikaya, milletin desteği ve dualarıyla terör örgütleri ve işbirlikçilerine karşı mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti.

Kaynak: İHA