Akdeniz Üniversitesi’nde Üstün Performans Gösteren Öğretim Üyelerine Teşekkür Akdeniz Üniversitesi’nde Üstün Performans Gösteren Öğretim Üyelerine Teşekkür

Seçimlerin ardından okulların açılıp açılmayacağı konusu, vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) seçim günü okulların kullanılacak olması sebebiyle, 1 Nisan tarihinde eğitime ara verilmesi ihtimali gündemde. Peki, seçimden sonraki gün okullar tatil mi? İşte detaylar...

Yerel Seçimler ve Okulların Durumu

Türkiye, 31 Mart Pazar günü yerel yönetimlerini belirlemek için sandık başına gidecek. Ancak, 1 Nisan'da okulların durumu henüz netlik kazanmış değil. Veliler ve öğrenciler, seçim sonrası okulların açık olup olmayacağı konusunda endişe ve merak içinde.

81 ilde oy verme işlemlerinin okullarda gerçekleşecek olması, Milli Eğitim Bakanlığı'nı yeni bir tatil kararı almaya yönlendirdi. Daha önce 2019 yılında yapılan seçimlerde de benzer bir durum yaşanmış, seçimlerin ardından gelen gün, temizlik işleri nedeniyle tatil edilmişti.

Öğrencilere 3 Gün Tatil Müjdesi

Seçim günü okulların kullanılacak olması, eğitim kurumlarının temizlik işlerinin yapılamaz hale gelmesine sebep oluyor. Bu sebeple Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Nisan 2024 tarihini okulların temizlik ve düzenlenme işlerine ayırmayı planlıyor.

Bu kararla birlikte, 81 ildeki öğrenciler, hafta sonuna denk gelen 30-31 Mart tarihlerinin ardından 1 Nisan'da da okula gitmeyerek toplamda 3 gün tatil yapacaklar.

Kaynak: Kardelen Özdemir