Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi Eş Başkanı Şükran İçöz, tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini 1 Mayıs’a katılmaya çağırdı. İçöz, “1 Mayıs’ta, sınıf kardeşlerimizle, barışı, eşitliği ve özgürlüğü savunan tüm halkımızla omuz omuza olacağız” dedi.

Özgür Özel'den sokak hayvanları düzenlemesine sert tepki: Caniliğe prim vermeden çözeceğiz Özgür Özel'den sokak hayvanları düzenlemesine sert tepki: Caniliğe prim vermeden çözeceğiz

Anma ve Söz Verme

İçöz, “Hakları, eşitlik ve özgürlük için, sömürüsüz bir dünya ve ülke için yaşamlarını yitirenleri sevgi ve saygıyla anıyoruz. Anılarına bağlı kalacağımızın sözünü bir kez daha veriyoruz” dedi.

1 Mayıs’ta Omuz Omuza

İçöz, Antalya, Alanya, Finike ve Kaş’ta 1 Mayıs’ta tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçileriyle omuz omuza olacaklarını belirtiyor. İçöz, “Sağlık hizmetinin metalaştırılarak alınıp satılan bir mala dönüştürülmesine, hastaya müşteri denilmesine ve sağlık bütçesinin özel sermayeye akıtılmasına, sağlık kurumlarının şirketleşmesine, halkın sağlığının paraya tahvil edilmesine karşı çıkmak için, enflasyonun, vergi yükünün altında ezdirilen, sadaka gibi zamlarla yoksullaşanların; insanca yaşayacak meslek riskini karşılayacak, emekliliğe yansıyacak yoksulluk sınırının üstünde temel ücret ve vergi de adalet talebimizi haykırmak için, görevlerinden haksız ve hukuksuzca gece yarısı kararnameleri ile işinden atılan kamu emekçilerinin haklı adalet talebini haykırmak için,1 mayıs alanlarında buluşuyoruz” dedi.

1 Mayıs’ta SES’imize SES Verin

İçöz, tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini 1 Mayıs’ta omuz omuza olmaya çağırıyor. İçöz, “Savaşsız ve sömürüsüz bir dünyaya olan özlemimizi haykırmak için kimsenin kimliğinden, inancından, cinsiyetinden dolayı ikinci sınıf yurttaş muamelesi görmediği, kadınlara yönelik şiddet, taciz ve tecavüzün son bulduğu, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kaldırıldığı, eşit yurttaşlığın, barış ve kardeşliğin hâkim olduğu, düşünce ve ifade özgürlüğünün suç olarak görülmediği ve cezalandırılmadığı, gündüzlerinde sömürülmeyen, gecelerinde aç yatılmayan, emeğin, eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin, barışın, laikliğin hâkim olduğu bir gelecek ve ülke kurmaya yönelik mücadele sözümüzü yinelemek için 1 Mayıs alanlarında sınıf kardeşlerimizle, barıştan, eşitlik ve özgürlükten yana olan tüm halkımızla omuz omuza olacağız. Tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini, sağlık ve sosyal hizmet kurumlarımızdan hizmet almak için gelen tüm halkımızı bizlerle 1 Mayıs’ta saat 14.00’de Aydın Kanza Parkı’nda omuz omuza haykırmaya SES’imize SES vermeye davet ediyoruz. Yaşasın işçilerin emekçilerin uluslararası birlik dayanışma ve mücadele günü, yaşasın 1 Mayıs” dedi.

Kaynak: Kamer Durdu