Seçil Erzan’ın evinden çıkan yeni liste! Fatih Terim ve şoförünün de ismi var Seçil Erzan’ın evinden çıkan yeni liste! Fatih Terim ve şoförünün de ismi var

Mercedes-Benz’in İsrail’in sivil savunma kuruluşuna 1 milyon dolar bağışladığı bilgisi üzerine, Türkiye’deki Mercedes kullanan siyasetçilere ve cemaat liderlerine çağrıda bulunan Urfalı imam Mehmet Emin Kutluay, Diyanet’e de “Mercedes” çağrısı yaptı.

Mercedes’in Bağışı ve Türkiye’deki Tepkiler

Mercedes’in CEO’su Kaellenius, 3 hafta önce yaptığı paylaşımda İsrail merkezli bir kuruluşa bağışta bulunduklarını açıklamıştı. Bu paylaşım Türkiye’de tekrar gündem oldu.

İmam Kutluay’ın Çağrısı

“Yellehçi” videosu ile Türkiye gündemine oturan cami imamı Mehmet Emin Kutluay, bu desteği hatırlatarak İsrail-Hamas savaşında Filistin’e destek açıklamaları yapan Türk siyasilere ve cemaat liderlerine çağrıda bulundu. Kutluay, verdiği vaazda “Mercedes’e binen siyasiler, Mercedes’e binen şeyhler, hocalar, Mercedes’e binen Diyanet İşleri Başkanı, samimi misiniz? Hadi Mercedesler’i bırakın. Hadi görelim, samimiyseniz görelim” ifadelerini kullandı.

“Yellehçi” Videosu ve Kutluay’ın Eleştirileri

Şanlıurfa’nın tanınan din adamlarından Aziz Kutluay’ın oğlu Mehmet Emin Kutluay “yağcılık” ile ilgili verdiği vaaz sosyal medyada viral olmuştu. Kutluay, Şanlıurfalıların “yalakalık yapanlara” yönelik “Yellehçi” ifadesini kullanarak, toplumun bu hale gelmesinin sebebinin “Yellehçiler” olduğunu belirtti.

Kaynak: Kamer Durdu