Her yıl ABD dışında üretilmiş olan yapımlara verilen Uluslararası Emmy Ödülleri, televizyon sanatının ve biliminin uluslararası alandaki en prestijli ödüllerinden biridir. Bu sene 51’incisi düzenlenen ödül töreni, 20 Kasım’da gerçekleşecek. Türkiye'den aday gösterilen tek dizi olan "Yargı," heyecanla beklenen bu özel gecede ülkemizi temsil edecek.

Nurgül Yeşilçay diyeti! 47 yaşında cayır cayır yağ yakıyor Nurgül Yeşilçay diyeti! 47 yaşında cayır cayır yağ yakıyor

yargı 2

Yargı Ekibinden Büyük Heyecan: New York Yolcusu

Emmy Ödülleri için New York’a giden "Yargı" dizisi ekibi, özellikle "En İyi Telenovela" kategorisindeki başarılarıyla dikkat çekiyor. Yapımcı Kerem Çatay, yönetmen Ali Bilgin, senarist Sema Ergenekon ve başrol oyuncuları Kaan Urgancıoğlu ile Pınar Deniz, uluslararası alanda alınan bu prestijli adaylığın heyecanını yaşıyor.

yargı 3

Yargı’nın Uluslararası Başarı Hikayesi

Türkiye’den aday gösterilen tek dizi olan "Yargı," final heyecanını New York’ta yaşayacak. Törenden iki gün önce, Sema Ergenekon ve Kerem Çatay'a finalist madalyaları takdim edildi. Sema Ergenekon aynı zamanda diğer finalistlerle birlikte panelde konuşmacı olarak yer aldı, bu büyük etkinlikte Yargı'nın uluslararası başarı hikayesini paylaştı.

yargı 4

Yargı dizisi hakkında

Yargı dizisi, bir cinayet vakasıyla yolları kesişen bir avukat ve bir savcının, katili bulma yolunda birlikte hareket etmek zorunda kaldıkları ve bu durumun ikisinin de hayatında geri dönüşsüz bir kırılma noktası yarattığı bir hikayeyi anlatıyor7 Dizinin yönetmenliğini Ali Bilgin ve Beste Sultan Kasapoğulları üstlenirken, senaryosunu Sema Ergenekon kaleme alıyor8 Dizinin oyuncu kadrosunda Kaan Urgancıoğlu, Pınar Deniz, Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Pınar Çağlar Gençtürk, Yılmaz Arda Anarat, Nilgün Türksever, Laçin Tilmenn ve Cezmi Baskın gibi isimler yer alıyor. Dizinin ilk bölümü 19 Eylül 2021 tarihinde Kanal D’de yayımlandı.

yargı 5

Kaynak: HABER MERKEZİ