1. QNB Finansbank:

Finans sektöründeki etkileyici varlığıyla öne çıkan QNB Finansbank, 2015 yılında Katar Ulusal Bankası (QNB) tarafından satın alındı. Satış sonrasında adı QNB Finansbank olarak değiştirildi.

Büyük risk ortaya çıktı! O emekliler yüzde sıfır zam alacak Büyük risk ortaya çıktı! O emekliler yüzde sıfır zam alacak

bein sports

2. Digitürk (BeIN Medya Grubu):

Türkiye'nin en büyük spor yayını platformlarından biri olan Digitürk, 2016'da BeIN Medya Grubu tarafından satın alındı. Satış maliyeti açıklanmasa da, 1 milyar doların üzerinde olduğu iddia ediliyor. Digitürk, satış sonrasında BeIN olarak anılmaya başlandı.

katarlı banka

3. Alternatif Bank (Katar Ticaret Bankası):

Türk bankacılık sektöründe etkili bir oyuncu olan Alternatif Bank, Katar Ticaret Bankası tarafından 2013 yılında satın alındı. Katar Ticaret Bankası, hisse geri alım işlemleriyle bankanın çoğunluk hissesini elde etti.

katarlı portföy şirket

4. Ergo Portföy (QInvest):

Portföy yönetimi alanında faaliyet gösteren Ergo Portföy, Katar'ın önemli yatırım gruplarından QInvest tarafından satın alındı. Şirketin ismi QInvest Portföy olarak değiştirildi.

bmc katar

5. BMC (British Motors Corporations):

Otomotiv sektörünün liderlerinden biri olan BMC, Katar Silahlı Kuvvetleri Endüstri Komitesi ve ES Mali Yatırım ve Danışmanlık ortaklığı ile güçlendi. Katarlı ortaklar, BMC'deki paylarını artırarak stratejik bir ortaklık kurdu.

katar mc donalts

6. McDonald’s Türkiye (Saleh Al Mana):

AG Anadolu Holding bünyesinde bulunan McDonald’s Türkiye, Saleh Al Mana'ya ait Boheme Investment GmbH şirketine 2022 yılında satıldı.

Kaynak: Haber Merkezi