Fenerbahçe, Osayi Samuel ile sözleşme yenileme görüşmelerine 30 Mayıs'ta başladı. Bu haberi ilk duyuran Yağız Sabuncuoğlu olmuştu. Ancak, 21 Haziran'da yaptığı yeni bir açıklama ile Osayi Samuel'in zam talep ettiğini ve şu an için herhangi bir anlaşma sağlanamadığını belirtti.

S D012996991A4509591579Fd4D96Cdc7E79708Be1

Menajerden İddialara Yanıt

Osayi Samuel'in menajeri Steven, sosyal medya üzerinden yaptığı bir açıklama ile Sabuncuoğlu'nun iddialarını yalanladı. Menajer, "Az önce sizi aradım ve yıllık 2.5 milyon euro talepte bulunmadığımızı söyledim. Biz herhangi bir para ya da anlaşma istemedik" dedi. Ancak bu gönderi kısa bir süre sonra silindi.

S Fc7198355Eed9B08F6Ead0A352B3Dff5733890A6

Sabuncuoğlu'ndan Belgeli Yanıt

Yağız Sabuncuoğlu, menajerin açıklamasının ardından WhatsApp konuşmalarını paylaşarak, Osayi Samuel'in gerçekten 2.5 milyon euro talep ettiğini ve haberinin arkasında durduğunu belirtti. Ayrıca, "Kalbini kırdığım herkesten özür dilerim. Sağlıcakla kalın, Allaha emanet olun" diyerek herkese teşekkür etti.

Manavgat'ta Mobil Kuaför Tırında Ücretsiz Hizmet! Manavgat'ta Mobil Kuaför Tırında Ücretsiz Hizmet!

S 5B293Ba2513F33B92C981278Ef236355A24F435E

Yağız Sabuncuoğlu'ndan Açıklama Geldi

Bugün ise Sabuncuoğlu, geçmişten dün akşama kadar olan tüm olaylara açıklık getiren bir paylaşım yaptı.

KOMİSYON YALANI

2018'de bir anonim hesap tarafından atılan bu iftira, büyüye büyüye bugüne dek geldi. 'Fenere oyuncu çakmaya çalışıyor' diyen cahil bir kitle türedi. Bu kitle bir yandan bu yalanı atarken, bir yandan da 'Yağız'ın kulüple arası çok kötü' iddiasını eş zamanlı servis etti. Taban tabana zıt bu iki durumu harmanlayıp harmanlayıp her sivrildiğim transfer döneminde sosyal medyaya bilinçli saldılar. 'Bu aşağılık komisyon yalanını kanıtlayın o gün mesleği bırakacağım, banka hesaplarım kanıtlamak isteyen herkese açık' dedim, bir kişi bile ne aradı, ne araştırdı ne de sordu. Attıkları iftira üzerime yapıştı ve ben defalarca her yerde bunu açıklamama rağmen çıkarları doğrultusunda her zaman bu şekilde bana adice bel altı vurmaya çalıştı.

SALDANHA

Fenerbahçe, 7 milyon euro teklif yaptı, Partizan 10 istedi. İsmail Kartal'ın onayıyla ve isteğiyle bu teklif yapıldı. Kendi şahsi çıkarları ve habercilikte rekabet edemedikleri için anonim hesaplardan space odalarında 'Yağız, Saldanha'yı Fener'e aldıramadığı için İsmail Hoca'yı eleştiriyor' yalanını atıp kitleleri yanlış bir şekilde üzerime yönlendirdiler. O dönem olan herkes hayatta, onlara sorabilirsiniz. Bu iftiraları kanıtlayın, mesleği bırakacağım' dedim, kanıtlayamadılar ama algıları yanlarına kaldı, gerçek taraftarı zehirlediler.

İSMAİL KARTAL

Benim İsmail hocaya ne bir saygısızlığım ne bir hakaretim olmuştur, bütün yayınlar kayıtlar orada duruyor, izleyebilirsiniz. İsmail Kartal'a benim hiçbir sorunum yok eleştiririm sadece saha içindeydi hiçbir zaman bel altı vurmadım. Bana kızdığı anları olmuştur. Kendisiyle Trabzonspor maçından sonra telefonda konuştum yanlış anlaşılmalar vardır yoktur onlardan bahsettim. Kalbini kırdıysam da özür dilerim dedim.

TETE

Tete ile ilgili kulüp resmi açıklama yaptı ve haberi yalanlamadı: "Yapılan hukuki, finansal ve teknik değerlendirmeler sonucunda oyuncunun transferinin tarafımıza uygun olmadığı kanaatine varılmıştır." Açıklama orada duruyor, o dönem olan herkes yaşıyor, sorabilirsiniz. Fenerbahçe için Tete yetkisini alan kişi de hala hayatta ve Fenerbahçe camiasından bir ismin oğlu.

BRIGHT KONUSU

Seçim döneminde 'Osayi ile sözleşme uzatmak istiyor' haberi yaptım. Ardından Ali Bey bir seçim konuşmasında bunu İrfan'la beraber doğruladı. Temsilcisi 'Görüşmüyoruz bile' dedi, beni yalanladı. Ardından yanlış anlaşılma var dedi, tiviti sildi, kendisinden izin alıp ben de SS'leri paylaştım. Ama sanki yalan haber yapmışım gibi ağır hakaretlere maruz kaldım. Hadi ben yalan söylüyorum, Fenerbahçe Başkanı Sayın Ali Koç'un 'Osayi ile sözleşme uzatma görüşmelerine başladık' açıklaması her yayın platformunda duruyor, açıp izleyebilirsiniz.

FENERBAHÇE DÜŞMANI VE NE İDİĞİ BELİRSİZ ANONİM HESAPLAR

Dün yaşanan her şeyin ilk perdesini yayınladılar ama sonrasında silinen tvitleri, özürleri hiçbir şeyi paylaşmadılar. Çünkü işlerine gelmedi. Canları sağ olsun. Bu her olayda herkese karşı oluyor çünkü yalanın büyüsü doğrudan maalesef ülkemizde daha büyük.

G Qrb Ny A X Y A Aa2 EoG Qrb Nx9 Xk A A6 Y F Q

Yağız Sabuncuoğlu Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

1991 yılında Eskişehir’de doğan Yağız Sabuncuoğlu, şu anda 32 yaşındadır.

Yağız Sabuncuoğlu Hangi Okuldan Mezun Olmuştur?

Eğitim hayatına İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde başladı ve ardından Universidad Rey Juan Carlos Madrid’de yüksek lisans yaparak eğitimini tamamladı. Bu dönemde gazetecilik ve haber yazma konularında derinlemesine bilgi sahibi oldu.

Yağız Sabuncuoğlu

Yağız Sabuncuoğlu Nerelerde Gazetecilik Yaptı?

Gazetecilik kariyerine NTV Spor’da stajyer olarak adım atan Sabuncuoğlu, burada edindiği tecrübelerle spor medyasına sağlam bir giriş yaptı. Ardından, üç yıl boyunca DAZN (Perform Media) bünyesinde çalışarak spor medyasındaki yerini sağlamlaştırdı. DAZN’deki başarılı çalışmaları, onun spor dünyasında tanınan bir isim olmasını sağladı.

Yağız Sabuncuoğlu

Yağız Sabuncuoğlu Spiker mi?

Sabuncuoğlu, DAZN’deki başarısının ardından Habertürk’e katıldı ve burada da etkileyici haberlere imza attı. Habertürk’teki görevine ek olarak S Sport’ta maç spikerliği yapma şansını elde ederek geniş bir izleyici kitlesine hitap etti ve sporseverlere keyifli anlar yaşattı.

Yagiz Sabuncuoglu Sozlesme Imzalamak Icin Istanbula Geldi Dursun Ozbek In Oteline Yerlesti H4730 02Ff7

Yağız Sabuncuoğlu Nerden Ödül Aldı?

2018 yılında Haber Global’e transfer olan Yağız Sabuncuoğlu, burada iki yıl boyunca etkileyici bir performans sergiledi. 2019 yılında, International Sports Summit tarafından ‘Yılın En İyi TV Muhabiri’ ödülüne layık görülerek başarısını taçlandırdı.

Yağız Sabuncuoğlu

Yağız Sabuncuoğlu TRT'de Çalıştı mı?

2020 yılı Şubat ayında TRT Spor’a geçiş yapan Sabuncuoğlu, burada muhabirlik görevini başarıyla sürdürüyor. TRT Spor bünyesinde yaptığı çalışmalarla izleyicilere kaliteli spor haberleri sundu.

Kaynak: Haber Merkezi