Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsak bölgesine kalıcı bir değer kazandırıyor: yeni bir kent meydanı. Bu meydan, taş mimaride bir millet kıraathanesini de içerecek ve Varsak’ın değerini daha da artıracak.

Varsak’ın Yeni Sosyal Yaşam Merkezi

Kepez Belediyesi, bölgenin sosyal yaşam merkezi olan belediye bahçesini, butik kent meydanı projesiyle yeniden düzenliyor. Meydanın merkezinde, taş mimaride inşa edilecek olan bir millet kıraathanesi yer alacak.

Varsak Kent Meydanı’nda Taş Kıraathane Yükseliyor

Bölge sakinleri, çınar ağaçlarının gölgesinde, demli bir çay eşliğinde kitap okuyabilecekleri ve sohbet edebilecekleri bir taş kıraathane ile tanışacaklar. Kıraathanenin temeli tamamlandı ve taş duvarlarının yapımına başlandı.

Danıştay Başkanı'nın acı günü! Ablası toprağa verildi Danıştay Başkanı'nın acı günü! Ablası toprağa verildi

Bahçedeki Ağaçlar Korunuyor

Meydan düzenlemesi sırasında, eski Varsak Belediyesi’nin hatırası olan 80’e yakın ağaç korunacak. Eski belediye bahçesinin, millet kıraathanesi dışında kalan bölümlerinde ise yeşil alan düzenlemesi yapılacak.

Varsak’ın Kalbine Sosyal Alan

Varsak meydan düzenlemesi, Hamza Taş Bulvarı ile Cumhuriyet Caddesi arasında eski belediye bahçesinde gerçekleştiriliyor. Bu alanın çevresinde cami, mezarlık, okullar, kültür merkezi ve bulvar yollar bulunuyor. Bu nedenle, kent meydanı düzenlemesi, bölgenin sosyal aktivite, dinlenme, buluşma ihtiyacına cevap vermesi adına önemli bir yatırım olacak.

Tütüncü ile Varsak’ın Kaderi Değişti

Başkan Hakan Tütüncü, Varsak Millet Kıraathanesi ve Kent Meydanı’nı yeni yılda hizmete açacaklarını duyurdu. Tütüncü, “Meydan düzenlemesiyle eski Varsak Belediyemizin nice hatıralarının olduğu bahçesini geleceğe taşıyoruz. Bu projemiz, Varsak’ın değerine değer katacak.” dedi.

Kaynak: Kepez Belediyesi/ Bülten