Birçok yatırımcı, ellerindeki sermayeyi değerlendirmek amacıyla çeşitli yatırım araçlarına yöneliyor. Son aylarda Bitcoin, 26 bin seviyelerinden başlayarak şu anda 37 bin seviyesinde işlem görmekte, bu da yatırımcıları memnun etmektedir. Kripto piyasasının toplam değeri ise son olarak 1,44 trilyon dolara ulaşmış durumda. Bu yükseliş eğilimi, Cardano, Dogecoin, Solana gibi altcoinleri de etkileyerek değer kazanmalarına neden olmuştur.

Selçuk Geçer S&P'nin açıklamasını yalanladı: 'Seçim öncesi olmaz' Selçuk Geçer S&P'nin açıklamasını yalanladı: 'Seçim öncesi olmaz'

ICRYPEX CEO'su Gökalp İçer, yaşanan yükselişin ardından birçok kişinin heyecanla kripto piyasasında hatalı pozisyonlara girmemesi konusunda uyarıda bulundu. İçer, "Heyecanla girdiğinizde, bir süre sonra gerçekleri fark edersiniz. Bitcoin, 33 bin seviyesinden 38 bine çıkmış olabilir. 'Harika gidiyor' dedikten sonra, 37 bin 500 seviyesinden alım yapabilir ve ardından fiyatlar 35 bin seviyelerine geri çekilebilir. Erken girdim diye düşünüp panikleyebilir, 35 bin seviyesinden bozdurabilirsiniz. Fiyatlar 34 bine düşer, sonra tekrar 36 bine çıkar. Bu dalgalanmalar sizi endişelendirebilir. Trend piyasalarında, insanlar para kaybetme konusunda oldukça yeteneklidir. Trend piyasalarında para kazanmak ise zorlu bir süreçtir" şeklinde konuştu.

Kaynak: Nihat Saraç