Ünlü yapımcı Mustafa Uslu, Türkiye’yi terk etme kararını duyurdu. Uslu, Türkiye’de film çekmenin zorlukları ve maddi sıkıntılar nedeniyle bu kararı aldığını belirtti.

Mustafa Uslu Kimdir?

1962 yılında Tokat’ın Zile ilçesinde doğan Mustafa Uslu, askeri okuldan mezun olduktan sonra 8 yıl Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yaptı. Ajda Pekkan, Serdar Ortaç, Burak Kut, Özcan Deniz, Sezen Aksu, Hande Yener, Bengü, Demet Akalın, Ferhat Göçer, Berksan Özer, Betül Demir, Gökhan Özen gibi birçok ünlü şarkıcının kliplerinde yönetmenlik yaptı.

2000 yılında Dijital Sanatlar Prodüksiyon şirketini kuran Uslu, aynı zamanda 18 salonu olan bir sinema işletmecisi. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde 8 yıl boyunca bilirkişilik görevinde bulundu.

Mustafa Uslu’nun Filmleri

Uslu, ‘Ayla’, ‘Müslüm’, ‘Çiçero’, ‘Türk İşi Dondurma’, ‘Naim’ gibi filmlerin yapımcılığını üstlendi. Ayrıca ‘Sarıkamış Çocukları’, ‘Hayati Tehlike’, ‘Memlekette Demokrasi Var’, ‘Bekar Bekir’ gibi filmlerin de yapımcısıdır.

Mustafa Uslu’nun Türkiye’yi Terk Etme Kararı

Mustafa Uslu, Türkiye’de film çekmenin zorlukları ve maddi sıkıntılar nedeniyle Türkiye’yi terk etme kararı aldığını açıkladı. Uslu, “Türkiye’de film çekmek çok zor. Bankadan film için çekmiş olduğumuz kredi borçlarımı ödeyemedim. Çocuklarımın okul taksitini dahi ödemekte zorlanıyorum. Çok sevdiğim ülkemi ailemle beraber terk etmeye karar verdim. Üzgün ve boynu bükük gidiyoruz.” dedi.

Uslu, Almanya’ya taşınacağını ve bundan sonraki hayallerini orada gerçekleştirmeye çalışacağını belirtti.

Marmara Denizi'nde cansız beden bulundu! Kayıp mürettebata ait olabilir Marmara Denizi'nde cansız beden bulundu! Kayıp mürettebata ait olabilir

Mustafa Uslu’nun Ayrılık Mesajı

Uslu’nun veda sözlerini içeren açıklamaları şöyle:

“-Türkiye’de film çekmek çok zor iş. Neşet Ertaş filmine 4.5 milyon dolar harcamıştık.

-Rahmetli Neşet Ertaş’ın mirasçıları kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle dava açtı.

-Maalesef davanın görüldüğü mahkeme tarafından filmimiz dahi izlenmeden, bilirkişi raporu dahi alınmadan vizyona girmesi engellendi.

-Bu sebeple bankadan film için çekmiş olduğumuz kredi borçlarımı ödeyemedim, icralık oldum.

-Serdar Ortaç’ın kumar borcunu 7 defa yapılandıran banka benim isteğimi maalesef kabul etmedi.

-Çocuklarımın okul taksidini dahi ödemekte zorlanıyorum, kiralık arabaya biniyorum.

-Çok sevdiğim ülkemi ailemle beraber terk etmeye karar verdim.

-Üzgün ve boynu bükük gidiyoruz. Almanya’da yaşayacağız. Bundan sonraki hayallerimizi orada gerçekleştirmeye çalışacağız, hoşçakalın.”

Kaynak: Haber Merkezi