İstanbul Bakırköy’de yaşanan bir olayda, “Baydamar” lakaplı radyo programcısı Ersin Koçbuğ, nişanlısının eski eşi Mithat Şahin’i silahla vurarak ağır yaraladı. Olay, Koçbuğ’un kendisini arayarak hakaret eden Şahin ile Yeşilköy sahilinde buluşmasının ardından gerçekleşti.

Olayın Detayları

Koçbuğ, bir süre önce Ebru M. ile nişanlandı. Durumu öğrenen nişanlısının eski eşi Mithat Şahin, Ebru M’yi telefonla arayarak hakaret ve küfür etti. Daha sonra Koçbuğ’u da arayan Şahin, ona da küfürler etti ve konum göndererek görüşmek istediğini söyledi.

İkili, saat 22.00 sıralarında Yeşilköy sahilinde buluşarak tartışmaya başladı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü ve Koçbuğ, Şahin’in bacağına ve karın boşluğuna ateş ederek olay yerinden kaçtı.

Sonuçlar

Olayı gören vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalesini yaptığı yaralı şahsı ambulans ile Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı.

Sosyal medyanın "Şampiyonlar Ligi'nin" tüm mal varlıklarına el konuldu Sosyal medyanın "Şampiyonlar Ligi'nin" tüm mal varlıklarına el konuldu

Olay yerinden kaçan Koçbuğ ise bir süre sonra Bağcılar Güneşli Polis merkezine giderek teslim oldu. Burada ilk ifadesi alınan şahıs daha sonra çıkarıldığı Bakırköy Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Geçmiş Suçları

Ersin Koçbuğ’un daha önce de silahlı tehdit suçundan 2 yıl ceza aldığı ortaya çıktı.

Kaynak: Kamer Durdu