Antalyalılar Kitap Fuarından Memnun Antalyalılar Kitap Fuarından Memnun

Fuarda, İsrail'in Filistin'e uyguladığı soykırımı kınamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla "Siyonizm Gerçekleri" adlı Filistin kitaplığı kuruldu. Kitapseverler, bu kitaplıktaki eserleri incelemek için yoğun ilgi gösterdi.

AW079340_01

Fuarda 100’den Fazla Yayınevi ve 200’den Fazla Yazar Okuyucularla Buluştu

Fuarda, 100’den fazla yayınevi ve 200’den fazla yazar, okuyucularla buluştu. İmza etkinlikleri, söyleşiler ve konferanslar da düzenlenen etkinlikte Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım'ın katılımıyla öne çıkan bir atmosfer oluşturuldu. Bu yılki onur konuğu ise geçmiş dönem Milli Eğitim ve Kültür Turizm Bakanlığı yapmış olan Prof. Dr. Nabi Avcı oldu.

AW079340_02

Gençlerimize Kitapları Sevdirip Okutmamız Lazım

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, fuarda yaptığı konuşmada, "Ümraniye'de yine ilkleri yapmaya devam ediyoruz. Kitap insanın en önemli dostu, insanı rahatlatan en önemli bir şey olduğunu düşünüyorum. Gençlerimize bu arada kitapları sevdirip okutmamız lazım" dedi. Başkan Yıldırım ayrıca, lise son sınıftaki öğrencilere 400 liralık hediye çeki verileceğini ve kitapların yüzde 50 indirimli olacağını belirtti.

Filistin Kitaplığıyla Siyonizm ve Orta Doğu'ya Özel Bir Vurgu

Fuarın dikkat çeken özelliklerinden biri, İsrail’in Filistin'e uyguladığı zulme karşı bir duruş sergileyerek "Siyonizm Gerçekleri" adlı Filistin kitaplığının oluşturulması oldu. Başkan Yıldırım, "Görüyorsunuz burada Filistin kitaplığı yaptık. Siyonizmin öğrenilmesi dünyada kötü işler nasıl yapılıyor tarihi bilmesi ve bu seviyeye nasıl geldiğimizin gösterilmesi lazım" şeklinde konuştu.

AW079340_03Mazlumlarla Dayanışmamız Devam Ediyor

Başkan Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: "Dünyada yeryüzündeki bütün milletler ne kadar yaşıyorsa, siyonizmin yaptığı bu alçakça çocuk öldürmeleri, yaşlıları, hanımları, katliamları insanlar görüyor ve buna karşı çıkıyorlar. Bu kitap fuarı da belki şimdi böyle bir farkındalığı bir kere daha ortaya çıkarmış oldu."

Fuarın Amacı ve Katılımcılara Sağlanan İmkanlar

Ümraniye Kitap Fuarı, kitapseverleri yazarlar, şairler ve yayınevleriyle buluşturarak geniş bir katılım sağladı. Ayrıca, Filistin kitaplığıyla Siyonizm ve Orta Doğu'ya özel bir vurgu yaparak, ziyaretçilere bu konuda farkındalık oluşturma amacını taşıdı. Başkan Yıldırım'ın açıklamalarına göre, gençlerin kitapları sevmesi ve okuması için çeşitli teşvikler de fuar kapsamında sunuldu.

Kaynak: İHA