Antalya Sosyal Belediyecilikte İlk 100 Günde En İyi Çıkış Yapan Belediye Seçildi Antalya Sosyal Belediyecilikte İlk 100 Günde En İyi Çıkış Yapan Belediye Seçildi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye ve Avusturya arasında oynanan milli maçta 'bozkurt' işareti yapan Milli Oyuncu Merih Demiral'a UEFA tarafından soruşturma açılmasına ilişkin sert açıklamalarda bulundu. Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Merih Demiral'ın gol sevincini bozkurt işaretiyle kutlamasının çeşitli çevreleri rahatsız ettiğini belirtti.

Merih Demiral'a UEFA'dan Soruşturma Merih Demiral'a UEFA'dan Soruşturma

'UEFA'nın Soruşturması Yanlı ve Yanlıştır'

Devlet Bahçeli, Merih Demiral'ın performansının ve gol sevincinin haklı övgüler aldığını ifade ederek, UEFA'nın başlattığı soruşturmanın maksatlı olduğunu vurguladı. Bahçeli, 'Türk ve Türkiye husumeti aşikar olan dahili odakların yanı sıra UEFA’nın da bu şer kervanına iştiraki son derece yanlı ve yanlıştır. UEFA’nın bu kapsamda soruşturma başlatması hem maksatlı hem de tehlikeli şekilde mesafe alan zincirleme provokasyonların bir ara istasyonudur' dedi.

Screenshot 2024 07 03 At 16 59 01 (2) Devlet Bahçeli (@Dbdevletbahceli) X

'Sağduyulu ve Soğukkanlı Davranmak Milli Bir Zarurettir'

Bahçeli, UEFA'nın başlattığı soruşturmayı kınarken, sahadaki mücadelenin masa başında heder edilmemesi için sağduyulu ve soğukkanlı olunması gerektiğini belirtti. 'Her zeminde ülkemizin önünü kesmek, iç huzur ve barış ortamımızı bulandırmak isteyen fırsat düşkünlerinin tahrik ve tacizlerine kapılmamak ortak sorumluluğumuzdur' ifadelerini kullandı.

Bozkurt işareti neden yapılır? Bozkurt işaretinin anlamı nedir? Bozkurt işareti neden yapılır? Bozkurt işaretinin anlamı nedir?

Muhabir: Kamer Durdu