Samsun’un İlkadım Belediyesi, dar gelirli ailelerin çocukları, şehit ailelerinin birinci derece yakınları ve sadece emekli maaşıyla geçinen ailelerin çocukları için ücretsiz düğün salonu tahsisi başvurularını başlattı. Bu projeyle, ihtiyaç sahibi ailelerin mutlu günlerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Antalya ve İlçeleri Elektrik Kesintisi! 18 Temmuz 2024 Perşembe Antalya ve İlçeleri Elektrik Kesintisi! 18 Temmuz 2024 Perşembe

Projenin Kapsamı ve Başvuru Detayları

İlkadım Belediyesi'nin sunduğu bu ücretsiz hizmet kapsamında, düğün salonu tahsisi, yaş pasta, kuru pasta, içecek ve müzik hizmetleri belediye tarafından karşılanacak. İlçe sınırları içerisinde yaşayan ve geçimini sosyal yardımlarla sağlayan dar gelirli aileler, şehit aileleri ve en düşük emekli maaşıyla geçinen aileler, bu projeden yararlanmak için başvuruda bulunabiliyor.

Belediye Başkanı İhsan Kurnaz’dan Açıklama

İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, proje hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Mayıs ayı meclis toplantımızda aldığımız karar doğrultusunda, ilçe sınırlarımız içerisindeki dar gelirli ailelerimizin, şehitlerimizin birinci derece yakınlarının ve sadece emekli maaşı ile geçinen ailelerimizin çocuklarının düğün salonu ve hizmetlerini belediyemiz tarafından karşılanması için karar aldık. Bu karar doğrultusunda hemşerilerimizden gelen başvuruları alıyoruz. Belediyemizce yapılan incelemeler neticesinde ailelerimizin mutluluklarına ortak olacağız. Sosyal anlamda yaptığımız ve yapacağımız projelerimizde, İlkadımlı hemşerilerimizin her anında hep yanında olmaya devam edeceğiz."

Başvurular Başladı

Başvurular, İlkadım Belediyesi'nin ilgili birimleri tarafından kabul edilmeye başlandı. İhtiyaç sahipleri, belediyeye müracaat ederek bu hizmetten yararlanma imkanına sahip olabilecekler.

Kaynak: İHA