2024 Avrupa Futbol Şampiyonası, Almanya'nın ev sahipliğinde grup etabı maçlarıyla devam ediyor. A, B, C ve D gruplarında maçlar tamamlanırken, Almanya, İsviçre, İspanya, İtalya, İngiltere, Danimarka, Avusturya ve Fransa son 16'ya kalma başarısını gösterdi.

Beşiktaş Shakhtar Donetsk'e 1-0 mağlup oldu Beşiktaş Shakhtar Donetsk'e 1-0 mağlup oldu

Kesinleşen Eşleşmeler

EURO 2024'te şu ana kadar alınan sonuçlara göre iki önemli eşleşme kesinleşti: İsviçre-İtalya ve Almanya-Danimarka. Bugün oynanacak maçların ardından grup etabı tamamlanacak ve tüm eşleşmeler netleşmiş olacak.

Türkiye'nin Muhtemel Rakipleri Belli Oldu! A Milliler Gruptan Nasıl Çıkabilir?

Türkiye'nin Kritik Maçı

A Milli Takım bugün grup etabındaki son maçında Çekya ile karşılaşacak. Türkiye'nin bu maçtan puan alması durumunda grubu ikinci sırada bitirecek. Ancak, Çekya'ya kaybedip, Gürcistan da Portekiz'i yenerse, Türkiye turnuvaya veda edecek. Türkiye'nin Çekya'ya yenilip, Portekiz'in de Gürcistan'dan puan alması halinde ise A Milli Takım grubu üçüncü sırada tamamlayacak.

1719328488582 Turkiye A Milli Takim Kapak

Devam Etme Şansı

A Milli Takım, Çekya'ya 2 veya daha az farkla kaybetmesi durumunda EURO 2024'e devam etme şansını sürdürecek. Ancak farkın 3 veya daha fazla olması halinde Türkiye turnuvaya veda edecek.

Türkiye'nin Muhtemel Rakipleri Belli Oldu! A Milliler Gruptan Nasıl Çıkabilir?

Muhtemel Rakipler

Eğer Türkiye, F Grubu'nu ikinci sırada tamamlarsa, D Grubu'nun lideri Avusturya ile eşleşecek. Grupta üçüncü olması durumunda ise A Milli Takım, İspanya veya İngiltere ile son 16 turunda karşı karşıya gelecek.

Kaynak: Haber Merkezi