Kurumun Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ankara merkezi ile Diyarbakır, Edirne, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Konya, Malatya, Nevşehir, Siirt ve Van bölge müdürlüklerinde görev yapacak toplam 55 personel alımı yapacak.

  • Anketör: 28 kişi
  • Destek Personeli (Temizlik Görevlisi): 22 kişi
  • Teknisyen: 5 kişi

Başvuru Şartları ve Süreci

Başvurular, e-Devlet üzerinden "TÜİK Başkanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım" hizmeti veya "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" internet adresinden elektronik ortamda 8 Temmuz saat 18.00'e kadar yapılabilecek.

BMW'nin Macaristan Fabrikası Togg Referansıyla Türk Firmasına Emanet BMW'nin Macaristan Fabrikası Togg Referansıyla Türk Firmasına Emanet

Seçim Süreci ve Kriterler

  • Destek Personeli ve Teknisyen: 2022 KPSS puan sıralaması esas alınacak. Gerekli şartları sağlayan adaylar, tercih ettikleri birim ve görev için KPSS P94 puanı en yüksek adaydan başlayarak yerleştirilecek.
  • Anketörler: 2022 KPSS P3 (B grubu) puanı esas alınacak. Sözlü sınavla seçim yapılacak ve en az 70 puan alanlar başarılı sayılacak. Her birim için istihdam edilecek sözleşmeli personel sayısının 4 katı kadar aday sözlü sınava katılacak.

4. İlan ve Sonuçlar Başarılı adayların listesi kurumun internet sitesinden (www.tuik.gov.tr) duyurulacaktır.

Kaynak: Haber Merkezi