Türk Hava Yolları'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, sosyal medya üzerinden bir soruyu yanıtlayarak 2024 yılında kabin memuru alımlarıyla ilgili önemli bir duyuru yaptı. Bolat, hem kadın hem erkek adaylara yönelik kabin memuru alımı programının 2024'te gerçekleştirileceğini ifade etti. İlan detaylarının daha sonra belirleneceğini belirten Bolat, bu adımla birlikte şirketin kadın ve erkek adaylara eşit fırsatlar sunma çabasını vurgulamış oldu.

Kamuda çalışmak isteyenlere KPSS şartı yok en az lise mezunu olmak yetiyor Kamuda çalışmak isteyenlere KPSS şartı yok en az lise mezunu olmak yetiyor

"2024 Programında Hem Kadın Hem Erkek Kabin Memuru Alımı Olacak"

Başkan Bolat, yaptığı açıklamada, "2024 programında hem kadın hem erkek kabin memuru alımı olacak" dedi. Bu adım, şirketin çeşitliliği teşvik etme ve fırsat eşitliğini sağlama konusundaki taahhüdünü gösteriyor.

Türk Hava Yolları, 2023 yılı içerisinde kadın kabin memuru alımlarını açıklamış, ancak erkek kabin memuru alımlarıyla ilgili herhangi bir duyuru yapmamıştı.

THY Kabin Memuru Maaşları 2023 Ne Kadar?

Türk Hava Yolları'nda çalışan kabin memurları, başlangıç maaşı olarak yaklaşık 28.000 TL kazanmaktadırlar. Zaman içinde görevde yükselen kabin memurları ise ortalama 35.000 TL maaş alabilmektedirler. 2023 yılında kabin memuru maaşlarının medeni durum, hizmet yılı, tecrübe gibi faktörlere göre değişiklik gösterebileceği belirtilmiştir.

Kabin Memuru Alımı Başvuru Şartları (Son İlanlara Göre)

Başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıdaki şartları sağlamaları gerekmektedir:

  • T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir)
  • 01/01/1983 ile 31/12/2003 tarihleri arasında doğmuş olmak
  • En az lise mezunu olmak
  • İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih nedenidir.)
  • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
  • Daha önce Türk Hava Yolları ve iştirakleri ile diğer işyerlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak
Kaynak: Nihat Saraç