Selçuk Geçer S&P'nin açıklamasını yalanladı: 'Seçim öncesi olmaz' Selçuk Geçer S&P'nin açıklamasını yalanladı: 'Seçim öncesi olmaz'

Tata Technologies Limited, otomotiv, havacılık ve dijital hizmetler alanlarında faaliyet gösteren bir şirket olarak halka arz sürecine hazırlanıyor. Halka arz, 22-24 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek, ve hisse başına fiyat bandı ₹475 ila ₹500 (163-172 TL) olarak belirlenmiştir.

Şirketin halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar, otuz hisseden oluşan tekliflerde bulunabileceklerdir. Ana yatırımcılar, teklif verme işlemini 21 Kasım 2023 Salı günü, halka arzın hemen öncesinde gerçekleştireceklerdir. Halka arzda, anchor yatırımcılar dışındaki tüm katılımcılar Bloke Tutar Destekli Başvuru (ASBA) sürecini kullanmak zorundadır. Bu süreç, UPI teklif sahiplerinin banka hesaplarındaki veya UPI ID'lerindeki fonları, teklif tamamlanana veya tekliften çekilene kadar bloke etmektedir.

Önemli bir not olarak, menkul kıymetler SEC kurallarına uygunluk nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri'nde halka açık olarak satılmayacaktır. Kotasyon beklentisi ise Bombay Menkul Kıymetler Borsası (BSE) ve Ulusal Menkul Kıymetler Borsası'nda (NSE) gerçekleşecektir. Bu sürecin yönetiminde JM Financial Ltd., Citigroup Global Markets India Pvt Ltd. ve BofA Securities India Ltd. gibi önemli firmalar rol oynayacaktır.

Tata Technologies Limited, otomotiv ve havacılık alanındaki orijinal ekipman üreticileri ile endüstriyel makine şirketlerine çeşitli mühendislik ve tasarım hizmetleri sunan çok uluslu bir Hint ürün mühendisliği şirketidir.

Kaynak: Haber Merkezi