12 şehidimizin ardından TBMM’de ki siyasi partiler ortak bildiri imzaladı. AKP’nin verdiği ortak bildiriyi Meclis’te grubu bulunan AKP, MHP, İYİ Parti, Saadet Partisi grup başkanvekilleri imzalarken, CHP, “CHP tekil olarak tepkisini ortaya koymuştur. CHP, bu hassas konuda iradesini ortaklaştırmak, AKP'nin kirli siyasetine ortak imza atmak zorunda değil. Bu vatan bu bayrak bu şehitler hepimizin” diyerek kendi bildirisini yayınladı. 4 parti tarafından imzalanan bildiride, “Bölücü terör örgütü PKK tarafından iki gündür gerçekleştirilen hain terör saldırıları neticesinde 12 vatan evladımızı kaybetmiş bulunmaktayız. Milletimizin başı sağ olsun. Bu menfur saldırılarda şehit düşen kahraman askerlerimize Cenabı Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize sabır, yaralılarımıza acil şifa diliyoruz. Bizler, TBMM'de, bildiride imzası bulunan siyasi parti grupları olarak, birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır. Aziz milletimizin teröre asla boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliğine tehdit oluşturan tüm terör örgütleriyle tavizsiz bir şekilde mücadele edecek güç ve kudrete sahip olduğunu kararlılıkla ilan ediyoruz” denildi.

CHP, AKP’NİN BİLDİRİSİNİ İMZALAMADI

AKP’nin verdiği bildiriyi imzalamayan CHP ise 12 şehidimizin ardından kendi bildirisini yayınladı. CHP’nin yayınladığı bildiride, “12 vatan evladının şehit düştüğü alçak saldırılar terörün kirli yüzünü bir kez daha göstermiştir. Terörü, hain terör örgütünü ve insanlık dışı yöntemlerini lanetliyoruz. Bu menfur saldırıları planlayan, azmettiren ve gerçekleştiren teröristler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaktır. Askerlerimizin can güvenliği ve yaralılarımızın sağlık durumu en başta gelen endişe kaynağımızdır. İki gece üst üste aynı bölgede 12 şehit verilmesi yanında, halen bölgede bulunan Mehmetçiklerimizin güvenliğinin tam olarak sağlandığına ilişkin sağlıklı bilgilerin kamuoyu ile paylaşılmaması, milletimizin acısını ve üzüntüsünü daha da artırmaktadır. Bu nedenle, bu geceden tezi yok, TBMM'nin hiç zaman kaybetmeden derhal bir kapalı oturum yapması ve Milli Savunma Bakanı'nın Gazi Meclis'e gelerek milletvekillerini bilgilendirmesi zorunludur. Ancak bu oturum sonrasında bölgeden ve gelişmelerden kapsamlı ve doğru şekilde bilgi alan siyasi parti gruplarının ortak bir metin çalışması yapabileceğini düşünüyoruz. Hain saldırıların neden engellenemediğini ve sorumluların ihmalleri olup olmadığının açıklığa kavuşturulmadan atılacak adımları şehitlerimizin hatırasına bir saygısızlık olarak değerlendiriyoruz. Bunun yanında, milletimizi tarifsiz bir üzüntüye ve eleme gark eden böylesine acı ve elim olayın ardından ulusal yas ilan edilmesi bütün toplumun ortak talebidir. İktidarı, daha fazla gecikmeksizin bu yönde tutum almaya davet ediyoruz. Terörün hedeflerine ulaşmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Türkiye'nin bağımsızlığı ve bütünlüğü için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

P H O T O 2023 12 24 17 18 09

HAİNLERİN HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK

Bölücü terör örgütünün saldırısı ve ilerleyen çatışmalar sonucu 1 günde 12 vatan evladı şehit düştü. Şehit haberleri Türk Milleti’ni adeta yasa boğarken, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri terör örgütlerine lanet okudu. P. Uzm. Çvş, Abdülkadir İyem, P. Uzm. Çvş. Ahmet Arslan, P. Söz. Er Cebrail Dündar, P. Söz. Er Semih Yılmaz, P. Söz. Er Kemal Aslan, P. Söz. Er Enes Budak, Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı, Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca, Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu, Piyade Sözleşmeli Er Emre Taşkın, Piyade Teğmen Ramazan Günay, Piyade Uzman Çavuş Mehmet Serinken, teröristler ile girdiği çatışmada şehit oldu. Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmalarda şehit düşen 12 vatan evladı şehit oldu. 22 Aralık Cuma günü hain terör örgütü PKK’nın düzenlediği saldırı sonrası 6 askerimiz, 23 Aralık günü ise yine Irak’ın kuzeyinde 6 askerimiz vatan toprağına düştü. Arka arkaya gelen şehit haberleri ile yasa boğulan Türk Milleti terörü lanetlerken, Milli Güvenlik Kurulu’nda görev almış emekli Diplomat Gürsel Demirok ise, “Terörle mücadele etkin bir şekilde sürdürülecek ve hainlerin hevesleri kursaklarında kalacak” diyerek vatan evlatlarına rahmet diledi.

TERÖRÜN HEDEFİNDE TOPRAK VARDIR

12 Şehit haberinin Türkiye’de duyulması sonrası temkinli olunması gerektiğini aktaran Milli Güvenlik Kurulu’nda görev yapmış emekli Diplomat Gürsel Demirok, “Irak'ın kuzeyinde teröre şehit verdik. Saldırılarda şehit olan kahraman askerlerimize Yüce Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Evlatlarımızın ruhları şad, mekanları cennet olsun. Yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyorum. Terörü şiddetle kınıyor, lanetliyoruz. Bugün, Türk milleti olarak yaralıyız. Ama hainlerin, heveslerini kursaklarında bırakmaya da kararlıyız. Teröristlerin hedeflerine ulaşmasına izin verilmeyecek. Türkiye’nin bağımsızlığı, birlik ve beraberliği, toprak bütünlüğü her daim korunacaktır. Bu terör eylemlerinin zamanlaması, hedefleri üzerinde ciddiyetle durulmalıdır. Bölgemizde barış ve istikrarı tehdit eden gelişmeler cereyan etmekte. Bölge dışı kimi aktörler, bölgeye yönelik stratejik hedeflerini hayata geçirmek amacıyla sinsi planlar yapmakta, adımlar atmakta. Komşu bölge ülkelerinin toprak bütünlüğünü tehdit eden gelişmeler yaşanmakta. Türkiye, Irak'ın veya Suriye'nin kuzeyinde bir terör yapılanmasına izin vermeyecektir. Bölge dışı aktörlerin maşalarına karşı kararlı mücadelesini sürdürecektir. Bu koşullarda milletçe uyanık olunmalı. Teyakkuz içinde olunmalı. Unutulmamalıdır ki terörün arkasında toprak talebi vardır. Terör eylemlerini yapanların istedikleri topraktır. Hiçbir ülke ülkesinin bölünmesine müsamaha gösteremez. Türkiye Cumhuriyeti'nin bölücülüğe ve teröre karşı aldığı tedbirleri, sürdürdüğü mücadeleyi bu çerçevede değerlendirmek gerekir. Milletimiz ordumuzun, güvenlik güçlerimizin yanındadır. Onlarla omuz omuzadır” diyerek uyarılarını sıraladı

Photo 2023 12 24 17 18 09 2

Fatih'te Sokak Kedilerini Sırt Çantasına Koyarak Götürdüğü İddia Edilen Sanık Tahliye Edildi Fatih'te Sokak Kedilerini Sırt Çantasına Koyarak Götürdüğü İddia Edilen Sanık Tahliye Edildi

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Emekli Albay Zeynel Abidin Sezer, “Asil Türk Milleti için acı dolu bir zamandan geçiyoruz. 22 ve 23 Aralık’ta 12 vatan evladı kahramanımızı şehit verdik. Biz Türk Milleti için şehitlik kutsaldır ve en şerefli sıfattır. Türk Milleti’nin milli görevi evladını askere törenle gönderen, evladına ‘Git oğlum, ben seni bugünler için doğurdum; hamurunu yiğitlik mayası ile yoğurdum’ diyen cefakâr Türk annelerinin acı çekmemesidir. Çok üzülüyoruz. çok acı çekiyoruz. Bir an önce karar mekanizmasındaki ve her kademedeki kişilerin bu şehit haberlerine, evlat acılarına son vermeleri gerektiğine inanıyoruz. Türk Milleti’nin başı sağ olsun. Şehitlerimizin ailelerine sabır diliyorum. Her şeye rağmen endişeye gerek yok. Asil Türk Milleti bu terör belasını da yenecek ve Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacak. Ne mutlu Türküm diyene.

1 8832 3811703401798672 041117012 T-11703401807741 041130793 Gcd Su 3 X Aaq 06 U-1

Kaynak: Arda KIR