Tarçınlı ve karanfilli yeşil çay, kilo vermek ve yağlarından kurtulmak isteyenler için ideal bir içecek olarak öne çıkıyor. Peki tarçınlı ve karanfilli yeşil çay nasıl yapılır ve hangi faydalara sahiptir? İşte detaylar:

Kıskançlık Krizi Korkunç Sona Erdi Kıskançlık Krizi Korkunç Sona Erdi

Yeşil Çayın Özellikleri

Yüzyıllardır şifa kaynağı olarak bilinen yeşil çay, siyah çayın ham yapraklarından oluşmaktadır. En önemli faydalarından biri metabolizmayı ateşlemesi ve yağ yakımına yardımcı olmasıdır. Özellikle içine tarçın ve karanfil atıldığında etkisinin daha çok arttığı ve hızla zayıflattığı uzmanlar tarafından ifade ediliyor.

Tarçınlı Karanfilli Yeşil Çayın Faydaları

Tarçınlı karanfilli yeşil çay, antioksidan çayı olarak da biliniyor. Yapılan son araştırmalara göre bu çayın faydalarından biri de unutkanlığı yok ederek Alzheimer riskinin de önüne geçmesidir. Tarçın ile hazırlanan yeşil çay insülin direncini düşürmeye yardımcı oluyor. Tatlı krizlerini azaltan bu çay aynı zamanda tok tutmaya da yardımcı olmaktadır. Hem sağlığınız hem de kilonuzu korumak için tüketebileceğiniz bu çay karışımı metabolizmanızı ateşleyerek ciddi ölçüde ödem attırdığı biliniyor.

Tarçınlı Karanfilli Yeşil Çay Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

  • 1 çorba kaşığı yeşil çay
  • 1 su bardağı içme suyu
  • 1 adet çubuk tarçın
  • 5- 6 adet karanfil

Yapılışı:

  1. Bir cezve ya da French Press’in içine 1 çorba kaşığı yeşil çay, 1 adet çubuk tarçın ve 5-6 adet karanfili koyun.
  2. Üzerine sıcak suyu ilave edin.
  3. Daha sonra yaklaşık 5 dakika kadar demlemeye bırakın.

İşte antioksidan çayınız hazır. Afiyet olsun…

Kaynak: Kamer Durdu