Valve, popüler oyun platformu Steam’de PlayStation kontrolcüleri DualShock ve DualSense için tam destek sağlayan yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme, PlayStation kontrolcülerini Xbox kontrol cihazlarıyla aynı seviyeye getiriyor ve oyunculara büyük kolaylık sağlıyor.

Spotify çalışanlarını yarı yolda bıraktı Spotify çalışanlarını yarı yolda bıraktı

Güncelleme, keşfedilebilirlik, uyumluluk ve kişiselleştirme özelliklerini ele alıyor. Artık Steam, 'Kontrolcü Dostu' bölümündeki arama sonuçlarını Xbox, DualShock ve DualSense'e göre filtreleyebiliyor. Oyun sayfaları da kontrol cihazlarının tam veya kısmi uyumluluğunu destekleyip desteklemediğini belirten rozetlere sahip oluyor.

Bu güncelleme, Steam'deki PlayStation tabanının son yıllarda önemli ölçüde artmasıyla birlikte geliyor. DualShock kontrol cihazlarını içeren kullanımlar son dört yılda neredeyse dört katına çıktı. Dört yıl önce sadece yüzde 19 olan PlayStation tabanı, artık Steam'in yüzde 27'sini oluşturuyor.

Bu güncelleme, PlayStation kontrolcüleriyle oyun oynayan Steam kullanıcılarının deneyimini iyileştirecektir. Ayrıca Steam'in Xbox ve PlayStation'a yönelik geniş desteğini de gösteriyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ