Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun eniştesi Abdülkadir Işık, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkan Yardımcısı Taner Doğangüzel ve Abdülkadir Işık’ın arkadaşı İbrahim Tüylüoğlu, 5 Eylül 2022’de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet edildi.

24 gün içinde kovuşturmaya yer olmadığını karar verildi

Eski milletvekili Tevfik Diker ve iş insanı Fehmi Öztürk, yaptıkları suç duyurusunda, Işık, Doğangüzel ve Tüylüoğlu’nun suç örgütü kurduklarını ve nüfuz ticareti suçunu işlediklerini iddia etti. Ancak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, iddiaların soyut ve genel nitelikte olduğu gerekçesiyle sadece 24 gün sonra, 29 Eylül 2022’de kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Diker ve Öztürk ise karara karşı 'Cumhuriyet savcısının kanunun kendisine yüklediği görevi yerine getirmediğini' belirterek Ankara Sulh Ceza Hakimliği'ne itiraz etti. Ayrıca savcılığın beyanlarına başvurmadığını, delileri istemediğini ve şüphelilerin ifadesini de almadığını belirterek dava açılmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adaylarımız belediyecilik anlayışımızı temsil edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adaylarımız belediyecilik anlayışımızı temsil edecek

Kaynak: HABER MERKEZİ