Antalya’nın Serik ilçesinde, fotoğrafçılıkla uğraşan 58 yaşındaki bir kadının çantasından para çalan hırsız, dikkatli vatandaşlar tarafından yakalanarak polise teslim edildi. Yakalanan şüpheli, emniyete götürüldüğü sırada “Abla özür dilerim, hakkınızı helal edin” şeklinde bir açıklama yaptı.

Olayın Detayları

Olay, Serik ilçesi Orta Mahalle İşler Caddesi’nde sabah saatlerinde gerçekleşti. Fotoğrafçılıkla uğraşan Zühra Korkmaz (59), iş yerinin kapısını açmak için çantasını kapının önündeki masanın üzerine bıraktı. Bu sırada, iş yerinin önünden geçen N.Ö. isimli şahıs, Korkmaz’ın dalgınlığından faydalanarak çanta içerisinden bulunan 500 lirayı alarak kaçtı.

A W226685 01

Hırsızın Yakalanması

Durumu fark eden iş yeri sahibi Korkmaz, kaçan şahsın peşinden gitmek istedi ancak ayağı burkuldu ve yere düştü. Korkmaz’ın yardım çığlığını duyan vatandaşlar, hırsızı yakalayarak iş yerine getirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, şüpheliyi teslim aldı. Suçunu itiraf eden şüpheli, iş yeri sahibi Zühra Korkmaz’dan özür dileyerek çaldığı parayı geri teslim etti.

Şüphelinin Pişmanlığı

Yakalanan şüpheli N.Ö., emniyete götürüldüğü sırada, “Abla özür dilerim, hakkınızı helal edin” şeklinde bir açıklama yaptı.

Antalya kıyıları yandaş sermayeye tahsil ediliyor Antalya kıyıları yandaş sermayeye tahsil ediliyor

Mağdurun Açıklamaları

İş yeri sahibi Zühra Korkmaz ise yaşadığı olayı anlattı: “Çantamı masanın üzerine koydum. Sonra baktım birisi çantamı karıştırıyor. Daha sonra arkasından koştum. Yetişemeyince ‘İmdat, yetişin’ diye bağırdım. Çevredekiler kaçan kişiyi koşarak yakaladı. O sırada arkasından koşarken ayağımı burktum. Kıpırdayamıyorum” dedi.

Kaynak: İHA