Özel Günler

Hayatın engelleri!

 • Serdar Kocaoğlu

  Serdar Kocaoğlu Yazı Arşivi
  10 Nisan 2020 /   10904 Okunma

  Hayatın engelleri!

  Geçtiğimiz haftadan beri gene korana vakaları açıklandı.

   

  Gerek dünyada ve ülkemizde vaka sayıları ve vefat sayıları giderek artmaktadır. Bilim insanlarının bir yanda ilaç ve aşı çalışmaları hummalı bir şekilde devam etmektedir.

   

  Bir yanda sağlık çalışanları ise toplumun sağlığı için kendi yaşantılarını veda ederek bıkmadan usanmadan çalışmaya devam etmektedirler. Belediye çalışanları, kargo çalışanları market çalışanları, iletişim çalışanı ,çiftçilerimiz vb. binlerce çalışan hayatlarını tehlikeye atarak bizler için sokaklara çıkmakta ve korona virüsü ile yaşamaktadırlar.

   

  Bir yan da korona virüsü öç alırcasına  keyif çatmaktadır.

   

  Eve kapattığımız milyonlarca insanımız elindeki birikimim ne zaman biter,nereden bir lokma ekmek parası bulurum diye karalar bağlamaktadır.

   

  Ülke yönetimi ise pansuman tedbirleri ile vakit kaybetmektedir.

   

  Korona virüsü ülkemiz de çıkalı daha bir ay oldu ama evinde işsiz kalan küçük esnaf ve çalışanı, gündelikçiler; ücretli, sözleşmeli öğretmenler ve 11 Mart'tan beri işten çıkarılanlar, kredi borçları, kart borçları, elektrik ve su vb borçlarını nasıl ödeyeceğim diye düşünmektedir.

   

  Şimdiye kadar destek parası sosyal yardım alanlara bir defa mahsus olmak üzere geçtiğimiz günler de ödenmeye başlanmıştır.

   

  Bunun dışında yukarıda bahsettiğimiz kesimlere  dört evvel Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştır.

   

  Açıklanmıştır  ama  eksik açıklanmıştır.Nasıl verileceği ve nasıl verileceği belli değildir.?Daha hazırlık yapılmamış kimlere verileceği belirlenmemiş çünkü vatandaş açıklamaya dayanarak sokağa dökülünce ortaya çıkmıştır.

   

  Bir aydır işten çıkarılanları S.G.K'an tespit etmek bu kadar zor mu? Eğer “vatandaş sigortalı çalıştıysa” işten çıkartıldığını bulursun kayıtlardan  ve de çalışırken aldığı maaş hesabına parasını yatırmak bu kadar zor mu?

   

  Esnaf olan ve parasız kalan çalışanlarına esnaf odalarından  kayıtlarını alarak banka hesaplarına yatırmak zor olmasa gerek?


  Gene Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan tarafından iki gün evvel herkesin düşündüğü ve dile getirdiği “işçi çıkarmalarının yasaklanacağı” açıklaması yapılmıştır.

   

  Bu kararlar ilk ekonomik kalkanı programı açıklanırken niye ilan edilmedi?

   

  Bir yerlerden nisan yağmuru gibi para mı yağacaktı acaba?

   

  Göç yolda düzelir ama vatandaş göç yolunda değil aç yolunda karaları bağlamış bekliyor.

   

  Tepkisiz Toplum Etkisiz Toplumdur!


Yorum Yap