İbrahim Burhan Türkiye Şampiyonu oldu İbrahim Burhan Türkiye Şampiyonu oldu

Beşiktaş'ta 3 Aralık tarihinde yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlığa aday olan Serdal Adalı, Denizli Beşiktaşlılar Derneği'nde üyelerle bir araya geldi. Adalı, burada yaptığı konuşmada, transfer politikası ile ilgili olarak, 'Taraftarın ne istediğini biliyorum. Kulübün mali durumunun da farkındayım. Rakipler bunu yapıyorsa biz de yapacağız. Galatasaray Icardi'yi nasıl sponsorla aldıysa biz de transferlerimizin büyük bir bölümünü, kulübü mali yük altına sokmadan yapacağız. Sırf isim diye ihtiyacımız olmayan bir oyuncuyu almayız. Beşiktaş'ın bu duruma düşmesinin nedeni bu. Bu sene, son yılların en kötü kadro mühendisliği yapıldı. Hiçbiri kötü futbolcu değil ama yanlış planlama yapıldı. Örneğin Afrika Kupası. Bu şekilde planlama yapılmaz' ifadelerini kullandı.

 Rıza Çalımbay ile devam etmeyi düşünüyoruz

Başkan Adayı Serdal Adalı, 'Maddi kısmı bir şekilde çözülür ama manevi kısmı beni çok üzüyor. Rıza hocamız bu camianın yetiştirdiği önemli isimlerden. Keşke Şenol hoca bıraktığı zaman göreve başlasaydı. Rıza hoca başlamadan birkaç hoca ile görüştük ama şimdi Rıza Çalımbay ile devam etmeyi düşünüyoruz' dedi.

Deplasman tribününün yerinden memnun değiliz

Adalı, 'Anıtlar Kurulu, çivi bile çaktırmaz ortada söylenen bazı projelere. Kale arkasının kapasitesinin, koltuklar kaldırılarak artırılması mümkün. Deplasman tribününün yerinden memnun değiliz. Onun çözümü belli; deplasman tribününü ikiye bölerek deplasmana gelen taraftarın sesini azaltabiliriz' ifadelerine yer verdi.

Başarısız bir takımdan kimse transfer yapmak istemez

Adalı, 'Nokta transferlerle takımı yukarı taşımak zorundayız. Bunu Rıza hoca ile de konuştuk. Başarısız bir takımdan kimse transfer yapmak istemez. Bu yüzden elimizdeki kadronun değerini yükseltmemiz gerekiyor' açıklamasını yaptı. Adalı, 2-3 gün içinde yönetim kurulunda yer alan isimleri duyurmaya başlayacaklarını da bildirdi.

Federasyon başkanını stada sokmayacağız

TFF ile ilişkilerin nasıl olacağı hakkında ise Serdal Adalı, 'Parmak hadisesinin öncesi var; vurma olayı var. Onun cevabı verilse parmak sallama gerçekleşmezdi. Beşiktaş’tan özür dilemedikçe federasyon başkanını stada sokmayacağız' şeklinde konuştu.

Beşiktaş bir tanedir

Adalı, 'Öyle dedikleri her insana karşı seçime girmişim. Matruşka sözüne de çok üzülüyorum. Beşiktaş bir tanedir. O onun adamı, bu bunun adamı demek doğru değildir' diye konuştu.

Kaynak: İHA