İstanbul’da kentsel dönüşüm desteği ne kadar olacak? Hibe ve kredi şartları İstanbul’da kentsel dönüşüm desteği ne kadar olacak? Hibe ve kredi şartları

Tanınmış ekonomist Selçuk Geçer, canlı yayında 2024 yılında dolar kuru üzerinde beklenen gelişmeleri paylaştı.

Kamusonhaber'de yer alan Özlem Babacan'ın haberine göre, Birçok yatırımcı, ellerindeki sermayeyi artırmak amacıyla farklı yatırım araçlarını tercih ediyor. Bu yatırımcılardan biri, 2023 yılında değerini beş katına çıkaran dolara odaklandı. Ancak, doların değer kazanmaya devam edip etmeyeceği konusu şu sıralar merak ediliyor.

YÜKSELMESİ DEVAM EDİYOR

ABD Merkez Bankası'nın faiz oranlarını düşüreceği yönündeki uzman uyarılarına rağmen, doların TL karşısında yükselişini etkilemediği görülüyor. Dolar, geçtiğimiz günlerde 30 TL sınırını aşarak rekor kırdı. Son olarak, 30.10 seviyesine kadar yükseldi.

dolar-abd-3fFa_cover

GEÇER: 65 TL'YE ULAŞACAK

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, Halk TV'deki canlı yayınında dolar üzerine olan yıl sonu beklentisini paylaştı. Geçer, doların tarihi rekor kıracağını öne sürdü. Geçer, "Dolar, seçimlere kadar 35 TL ile 40 TL arasında olacak. Gerçek piyasadaki dolar bugün 50 TL, Nisan ayına geldiğimizde muhtemelen 65 TL'lik bir dolar kuruna ulaşmış oluruz" ifadelerini kullandı.

DOLARDAKİ KAYIPLAR DEVAM EDİYOR

TL, dolar karşısında Eylül başından bu yana günlük sınırlı değer kaybına devam ediyor. Dolar/TL, geçen hafta düşük hacimli işlemlerde 30,50'ye kadar yükseldikten sonra haftayı 30,1 civarında tamamlamıştı. Kur, bu sabah 30,15 civarında başladı.

Geçen yılın tamamında yüzde 36,6, aralık ayını yüzde 2,2 kayıpla kapatmış olan TL, kayıplarını ocak ayında artırarak 2024 başından bu yana yüzde 1,8 değer kaybetmiş durumda.

Kaynak: Haber Merkezi