Kırıkkale’nin Delice ilçesinde yaşanan bir olay, hayvan hakları savunucularını ve kamuoyunu derinden sarsmıştır. 71 yaşındaki bir vatandaşın, sahipsiz bir köpeği av tüfeğiyle vurduğu anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.

Olayın Detayları

Olay, Kırıkkale’nin Delice ilçesine bağlı Kocabaş köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, A.B. (71) isimli şahıs, sahipsiz köpeği av tüfeğiyle vurarak öldürdü. O anlar ise bir güvenlik kamerasına yansıdı.

Benzin döktükleri soba patladı! Anne öldü 2 çocuğu yaralandı Benzin döktükleri soba patladı! Anne öldü 2 çocuğu yaralandı

Yetkililerden Açıklama

Delice Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, olayı gerçekleştirdiği öne sürülen şahsın gözaltına alındığı bildirildi. Açıklamada, “17 Kasım 2023 günü saat 14.00 sıralarında Delice İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahamızda bulunan Kocabaş köyünde sahipsiz sokak köpeğinin silahla vurularak öldürüldüğü ihbarı alınması üzerine; aynı gün yeteri kadar kuvvet ile olay yerine gidilerek yapılan araştırmalar neticesinde köpeği vuran şahsın A.B. (E-71) isimli şahıs olduğu tespit edilmiş, şahıs mukavemetsiz olarak yakalanmıştır. Şahıs ifadesi alınmak üzere Delice Cumhuriyet Savcılığına sevk edilmiş olup gerekli adli ve idari işlemler başlatılmıştır” denildi.

Bu olay, hayvan haklarına yönelik ciddi bir ihlal olarak görülmekte ve yetkililerin konuyla ilgili adli ve idari işlemleri sürdürdüğü belirtilmektedir.

Kaynak: Kamer Durdu