Beşiktaş'ta bir otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, TRT'nin geniş faaliyetlerine değindi. Şu anda 19 televizyon, 17 radyo kanalı, ve 7 dijital haber platformu ile dünyanın 7 kıtasına ulaşmayı hedeflediklerini belirten Sobacı, yakın zamanda kurulan dijital içerik platformu Tabii ve TRT'nin düzenlediği yarışma ve festivaller hakkında bilgi verdi.

Misyon Yüklü Projelerle İzleyici Karşısında

Sobacı, TRT'nin her işin arkasına bir ders yüklemeye çalıştığını ve derdi olan işler yapmaya gayret ettiklerini vurgulayarak, "Gönül Dağı", "Teşkilat", "Alparslan Büyük Selçuklu" ve "Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi" gibi dizilerle Anadolu irfanını anlattıklarını ifade etti. Ayrıca, TRT'nin 2021-2022 yılı reyting sıralamasında prime time'da dizilerle birinci olarak tamamladığını ve 2022-2023 yılında toplam 46 ortak yapım filmle 383 festivalde 178 ödül kazandıklarını paylaştı.

Sadık Ahmet: Kıymetli Bir Proje

Sobacı, "Sadık Ahmet" adlı filmin TRT için kıymetli bir proje olduğunu belirterek, Sadık Ahmet'in hayatını beyaz perdeye aktarmanın, TRT'nin kimliğini gölgelenmesine asla izin vermeyecekleri bir milat olduğunu söyledi. Film, Sadık Ahmet'in hayat mücadelesini ve birleştirici liderliğini anlatarak önemli bir projeyi temsil ediyor.

Yapımcı ve Oyuncuların Memnuniyeti

Yapımcı Mahmut Cüneyt Göz, film sürecine dair 6 aylık bir hazırlık sürecinin ardından çekimlere başladıklarını belirterek, emeği geçen oyuncular ve ekibe teşekkür etti. Filmin yönetmeni Hakan Yonat, Dr. Sadık Ahmet'i doğru anlamaya ve anlatmaya çalıştıklarını ifade etti. Filmde Sadık Ahmet'i canlandıran Turgay Aydın ve oyuncu Nur Fettahoğlu da projede yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Sadık Ahmet'in Ailesinden Teşekkürler

Sadık Ahmet'in oğlu Levent Sadıkahmet, babasının birleştirici lider olduğunu vurgulayarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne teşekkür etti. Sadık Ahmet'in kızı Funda Sadıkahmet ise Türkiye'nin kendilerine sahip çıkmasının altını çizerek, Türkiye Cumhuriyeti'ne, TRT'ye, yapımcı, yönetmen ve oyunculara teşekkür etti.

"Sadık Ahmet" Filminin Vizyon Tarihi

Antalya'da 90 Yıllık Taş Mektep Kütüphaneye Dönüştürüldü! Antalya'da 90 Yıllık Taş Mektep Kütüphaneye Dönüştürüldü!

Yapımını MCG Film Medya'nın üstlendiği filmin vizyon tarihinin 29 Aralık olduğu belirtildi. Filmin oyuncu kadrosunda Erkan Can, Ozan Akbaba, Renan Bilek, İlker Aksum, Taner Rumeli, Burak Satıbol, Uğur Yücel, Erdal Beşikçioğlu, Suzan Kardeş ve Doğukan Güngör yer alıyor.

Kaynak: Haber Merkezi