Antalya'da tavan arasındaki kadın yakalandı! Antalya'da tavan arasındaki kadın yakalandı!

Dilan ve Engin Polat çifti, kara para aklama suçlamasıyla gözaltına alındıktan sonra etkin pişmanlık yasasından faydalanarak savcıya verdikleri ifadelerinde avukatları Ahmet Gün’ün de rolü olduğunu itiraf ettiler.

Avukat Ahmet Gün de tutuklandıktan sonra savcıya verdiği ifadede, "Polatların sahibi olduğu şirketlerin yaklaşık 3-4 yıldır mali danışmanlığını yapıyorum. Bu şirketlerden bazıları sahte fatura kesmek için kurulmuş naylon şirketlerdir. Bu şirketlerin devrini Sezgin Polat yaptırmıştır. Engin Polat da bu durumdan haberdardır. Bu naylon şirketler Dipomed Medikal, Rise and Shine ve DP Güzellik gibi firmalara sahte fatura kesmişlerdir. Rise and Shine firmasının satışları çok yüksekti, ancak bir ay sonra bana getirdikleri faturaların yarısı iptal edilmişti. Bu iptal edilen faturaların karşılığında bu firmaya kaynağı belli olmayan çok büyük paralar girmişti. Bu paraların bahis veya başka bir kara para kaynağı olabileceğini düşünüyorum. 2022 Kasım ayından itibaren bu şekilde yüklü miktarda kara para sisteme girmiş olabilir.

Ben bildiklerimi etkin pişmanlık yasasından yararlanmak için anlattım. Etkin pişmanlık yasasından yararlanmak istiyorum. Ayrıca tutuklu olduğum için ofisimdeki beyanname işlemlerini yapamıyorum, bu da Maliye Bakanlığı’nın 16/08/2016 tarihli yazısına göre yasaktır. Bu yüzden tutuksuz yargılanmak istiyorum, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmak istiyorum. Soruşturmanın devamında da savcılığın talimatlarına uygun olarak polise her türlü yardımı yapmaya hazırım" şeklinde konuştuğu belirtildi.

Kaynak: İHA