Bu yıl dördüncüsü gerçekleşen etkinlikte, 100 bin dolar değerindeki özel tasarım kalem büyük ilgi gördü.

Antalya Kitap Fuarı’nda bilgi ve eğlence tufanı! Antalya Kitap Fuarı’nda bilgi ve eğlence tufanı!

Festival, Amerika ve Malezya'dan gelen 4 farklı journaling sanatçısının katılımıyla 'Journaling' sanatının icra edildiği atölyelerle renklendi. Ayrıca, ilk kez gerçekleşen Journaling Türkiye buluşması da PenFest kapsamında gerçekleşti.

AW079607_03

Mürekkep Bar nedir ?

Edebiyat, politika ve iş dünyasından özel konukları ağırlayan etkinlik, Cumhuriyet'in 100. kuruluş yılına özel ürünlerle dikkat çekti. Ziyaretçilere farklı deneyimler sunan etkinlikte, atölyelerin yanı sıra bir Mürekkep Bar da yer aldı, farklı mürekkep çeşitlerini keşfetme imkanı sunuldu.

AW079607_01

100 bin dolar değerinde kalem

Festivalde sergilenen özel tasarım kalemler arasında öne çıkanlardan biri, Cumhuriyet’in 100. Yılı'na özel el işçiliğiyle hazırlanmış 100 bin dolar değerindeki kalem oldu. Firmanın sahibi Zeki Karaca, kalemin özelliklerini şu şekilde açıkladı: "Kalemin üzerinde elmas, pırlanta, altından motifler bulunuyor. Cumhuriyet’in 10’uncu yılı kutlamalarını yansıtan görseller ve el işçiliğiyle işlenmiş motifler, Cumhuriyetimizin eski yıllarından izler taşıyor. Kalem, özellikle koleksiyonerlerin ilgisini çekiyor."

AW079607_02

62 marka yer alıyor

PenFest Organizasyon Yöneticisi Cenk Sözügüzel, etkinlik hakkında şu açıklamayı yaptı: "Yazı aksesuarlarından, defterlere, mürekkeplere, kalemlere kadar binlerce çeşit ürün festivalde bulunuyor. Organizasyonda 62 marka yer alıyor. Bu yıl ilgi çok yoğun. Geçen yıl 7 bin ziyaretçi ağırladık, bu yıl geçen yılı geçeceğimizi düşünüyorum."

Kaynak: İHA