Amerikalı ünlü model Paris Hilton, Temsilciler Meclisi’nde düzenlenen “Çocuk Refahının Güçlendirilmesi ve Amerika’nın Çocuklarının Korunması” konulu oturumda, 16 yaşındayken kaldığı yatılı tedavi merkezinde yaşadığı korkunç deneyimleri paylaştı.

Hilton, çocukların ve gençlerin yatılı tedavi merkezlerine yerleştirilmesinin yol açtığı zararı kişisel deneyimlerinden bildiğini belirtti. 16 yaşındayken evdeki yatağından gece yarısı nasıl “koparıldığını” ve bu tür merkezlerin birine nasıl nakledildiğini anlattı. Bu döneme ilişkin olarak, zorla ilaç verildiğini ve personel tarafından cinsel istismara uğradığını ifade etti. Ayrıca, şiddetli baskı gördüğünü, koridorlarda sürüklendiğini, çırılçıplak soyulduğunu ve hücre hapsine atıldığını belirtti.

Ailesinin de manipüle edilerek kandırıldı

Hilton, bu süreçte ailesinin de manipüle edilerek kandırıldığını belirtti. “Şu anda sesi olmayan çocukların sesi olmak için buradayım, bu komite onları korumak için iki partili çözümleri ileriye taşıma sorumluluğuna sahip” diye konuştu.

Meksika'da Başkentin Polis İstihbarat Şefi Silahlı Saldırıda Öldürüldü Meksika'da Başkentin Polis İstihbarat Şefi Silahlı Saldırıda Öldürüldü

Çocukların, çocuk hapishanesinde büyümelerine izin verilmesin

Koruyucu aileye verilen çocukların “çocuk hapishanesi” gibi soğuk tesislerde büyümelerine izin verilmemesi gerektiğini vurgulayan Hilton, bu çocukların maruz kaldıkları muamelenin suç teşkil ettiğini belirtti. Çocukların güvenli aile merkezlerinde büyümeyi hak ettiğini ifade ederek, “Eğer sistem içerisindeki bir çocuksanız sözlerimi duyun; Seni görüyorum, sana inanıyorum, neler yaşadığını biliyorum ve senden vazgeçmiyorum. Siz önemlisiniz, geleceğiniz önemli, güvende olmak ve desteklenmek için her fırsatı hak ediyorsunuz.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi