Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, dün gerçekleştirilen 'Emekliler Buluşması'nda yaptığı konuşmanın önemli bir bölümünü paylaşarak, 31 Mart'ın bir 'hesap günü' olacağını vurguladı. Özel'in mesajı, emeklilerin yaşadıkları ekonomik zorlukların karşılığını arayacakları bir dönemin işaretini veriyor.

Özgür Özel'den Çağrı: Emekliler, Yoksullaşmanın Hesabını Soracak

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin genel merkezinde düzenlenen 'Emekliler Buluşması'nda yaptığı konuşmanın bir kısmını paylaşarak, emeklilerin 31 Mart'ta yaşadıkları ekonomik sıkıntıların hesabını soracakları bir döneme işaret etti.

Yıllar İçindeki Değişim: Emekli Maaşları ve Altın Fiyatları

Özgür Özel, konuşmasında emekli maaşlarındaki değişimi örneklerle anlatarak, 2002'de 8 çeyrek altın alınabilen bir emekli maaşının günümüzde 2,5 çeyrek altına düştüğüne dikkat çekti. Bu durumu Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne (MHP) oy verenlerin de göz önüne alması gerektiğini vurguladı.

'31 Mart Hesap Günü Olacak'

CHP lideri, konuşmasında 31 Mart'ı hesap günü olarak nitelendirerek, emeklilerin yaşadıkları ekonomik zorlukların karşılığını aramaları gerektiğini ifade etti. Özel, bu çağrısıyla emeklilerin haklarını savunma noktasında birleşmeye yönelik bir adım attı.

Akşener'in eski danışmanı İmamoğlu için seçim şarkısı yaptı Akşener'in eski danışmanı İmamoğlu için seçim şarkısı yaptı

Emekliye ek zam düzenlemesi Meclis komisyonundan geçti Emekliye ek zam düzenlemesi Meclis komisyonundan geçti

Kaynak: Haber Merkezi