Gazeteci Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmeyi aktardı. Özel'in, Cumhurbaşkanı adayı olma gibi derdinin olmadığını ve CHP'nin gelecek seçimlerdeki adaylarının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu veya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olacağını ifade etti.

'Erdoğan Cumhurbaşkanı Olmazdı' İddiası

Altaylı, Özel'in, 'Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş aday olsaydı şu anda Erdoğan Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturmuyordu' dediğini aktardı. Bu ifadeler, CHP içindeki stratejik planlamaların ve aday belirleme sürecinin önemini gözler önüne serdi.

Akdeniz Elektrik'in dolar borçları TL'ye çevrildi: Zarar 38 milyon dolar Akdeniz Elektrik'in dolar borçları TL'ye çevrildi: Zarar 38 milyon dolar

'AKP Sözcüsü' Eleştirisine Yanıt Verdi

Özgür Özel ile yaptığı görüşmenin detaylarını paylaşan Altaylı, Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından gelen 'AKP Sözcüsü' eleştirilerine de değindi. Özel, bu eleştirileri kesin bir dille reddederek, 'AKP sözcüsü falan olmadım. AKP’nin 22 yıllık birikmiş günahlarına ve işlediği suçlara da giderayak ortak olma gibi bir yaklaşımım olamaz' dedi. Özel, Türkiye'nin en büyük partisi olduklarını ve belediyelerin sorunlarını aktarmak için Cumhurbaşkanı ile görüştüğünü belirtti.

'Türkiye'nin En Yapıcı Partisi Olduğunu Kanıtlamamız Lazım'

Özel, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşme fikri hakkında da konuştu. CHP’ye yönelik eleştirilerin, 'Bunlar konuşur, eleştirir ama iş yapmazlar' şeklinde olduğunu belirterek, bu algıyı yıkmak istediklerini söyledi. 'Belediyeler hizmetleri ile bunu zaten kırdı. Ama daha öteye gitmemiz lazım. Özellikle genç seçmene CHP’nin Türkiye’nin en yapıcı partisi olduğunu kanıtlamamız lazım' diye ekledi.

'Erken Seçime Belediye Başkanları Karar Vermiyor'

Özel, erken seçim talepleri konusundaki eleştirilere de yanıt verdi. 'Yerel seçim ile genel seçimi karıştırmamak lazım dedik ve seçmenden öyle oy istedik. Erken seçimi toplumsal talebe dönüştürmeden bizim istememiz bir şey ifade etmez' dedi. TBMM'de erken seçim kararının alınabilmesi için yeterli çoğunlukları olmadığını ve erken seçimin sokakta ve TBMM'de bir ittifak halinde istenmesi gerektiğini belirtti.

'İmamoğlu ve Yavaş'a Siyasi Komploydu'

Altaylı, Özel ile yaptığı görüşmeden edindiği izlenimleri de paylaştı. Özel'in Cumhurbaşkanı adayı olma niyetinin olmadığını ve parti içinde bu konunun konuşulmasını istemediğini belirtti. Özel, Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçen seçimde adaylığını yanlış bulduğunu ifade ederek, 'Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş aday olsaydı şu anda Erdoğan Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturmuyordu' dedi. İmamoğlu ve Yavaş’ın Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak gösterilmesini ise bu iki isme yönelik bir komplo olarak değerlendirdi. Özel'in yaklaşımına göre, gelecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin adayı ya İmamoğlu olacak ya da Yavaş, belki de ikisi birden.

Özgür Özel Kurban Bayramı'nı Manisa'da geçirdi Özgür Özel Kurban Bayramı'nı Manisa'da geçirdi

Kaynak: Haber Merkezi