Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Amasya Tamimi’nin 105’inci yıl dönümü dolayısıyla bugün Amasya’ya gitti. 

Özel, Amasya Belediyesi’nde yaptığı konuşmada adaletli bir vergi sistemi için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sundukları teklifi hatırlattı ve ekonomi kurmaylarının Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşeceğini açıkladı. 

Mustafa Sarıgül video olayı nedir? Görüntüler gerçek mi? Açıklama geldi Mustafa Sarıgül video olayı nedir? Görüntüler gerçek mi? Açıklama geldi

'Vergide Adalet Teklifimizi Sunduk'

Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşmede emeklilerin maaşlarının asgari ücrete çıkarılması ve asgari ücrete enflasyon iyileştirmesi yapılması gerektiğini ifade ettiklerini söyledi. 'Çay fiyatlarının 25 liraya, buğday fiyatlarının 15 liraya çıkarılması gerektiğini belirttik. Adaletli vergi sistemi için teklifimizi sunduk. Partimizin ekonomi kurmayları önümüzdeki günlerde Mehmet Şimşek ile görüşerek bu öneriyi somutlaştıracak' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özel görüşmesi sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özel görüşmesi sona erdi

Kaynak: İHA