Ünlü sanatçı Orhan Gencebay, geçtiğimiz aylarda tekneden düşerek yaralandı. Gencebay, “Kötü bir kaza atlattık ama bir şey olmadı. Kafamızın üzerine düşmediğimiz için sorun yok” dedi.

Serenay Sarıkaya Tarkan Sözünü Tuttu Serenay Sarıkaya Tarkan Sözünü Tuttu

Tekneden Düşme Kazası

Gencebay, geçtiğimiz temmuz ayında evine yakın bir iskelede tekneden inmek isterken beton zemine düşmüştü. Hastaneye kaldırılan Gencebay, “Çok şükür iyiyim, önemli bir kazaydı. Allah korudu beni” demişti.

Sağlık Durumu

79 yaşındaki Gencebay, sağlık durumu hakkında bilgi vererek, “Evet kötü bir kaza atlattık ama bir şey olmadı. Kafamızın üzerine düşmediğimiz için sorun yok. Sırtımın üstüne düştüm betona, kalıcı bir hasar oluşmadı şükürler olsun” dedi.

Müzik Dünyası ve Üretim Durumu

Yeni çalışmalar içerisinde olduğunu da belirten Gencebay, müzik dünyasındaki son gelişmeler hakkında konuştu. Sanatçı, “Müzik dünyası son zamanlarda çok değişti. Şu anki durumu anlatmak istersek müzik çökmedi ama üretim durdu bence. Müziğe gereken önem verilmiyor. Müzik sektöründeki ilgililer daha duyarlı olmalı” ifadelerini kullandı.

Müzik Sektörü ve Gençler

Gencebay, müzik sektörünün maddi ve manevi olarak iyi olmadığını, üniversiteden mezun olan gençlerin bu camiada iş bulamadığını belirtti. “Bu soruna çözüm bulmalıyız.” dedi.

Kaynak: Kamer Durdu