Temmuz ayıyla birlikte ev sahipleri ve kiracıları vuran yeni bir zam dalgası yaşanıyor. Aidatlar başta olmak üzere birçok kalemde yapılan yüzde 80'lik zamlar, vatandaşların mali yükünü ciddi şekilde artırdı. Elektrik, su ve temizlik malzemeleri gibi temel ihtiyaçlarda yapılan zamların ardından apartman yönetimleri de aidatlarda büyük artışlara gitmeye başladı.

Aidatlarda Büyük Artışlar

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde özellikle lüks sitelerde aidatlar fahiş seviyelere ulaşmış durumda. Sitelerde yapılan zamlar gerekçe gösterilerek aidatlarda yüzde 80'e varan artışlar yaşandı. Ev sahipleri ve kiracılar sosyal medyada bu zamlara büyük tepki gösteriyor.

O Ücrete Yüzde 80 Zam Geldi! Hem Ev Sahibi Hem de Kiracı Ödeyecek

Zamların Ardı Arkası Kesilmiyor

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bazı apartmanlarda yapılması zorunlu olan dış cephe yenileme, çatı bakımı ve boya gibi işler nedeniyle aidat artışları kaçınılmaz hale geldi. Ancak vatandaşlar, gelirlerinin zamlarla uyumlu olmadığını ve bu yükler altında zorlandıklarını belirtiyorlar.

O Ücrete Yüzde 80 Zam Geldi! Hem Ev Sahibi Hem de Kiracı Ödeyecek

Gelecek Adımlar Ne Olacak?

Zamların geri çekilip çekilmeyeceği merak konusu olurken, vatandaşlar yetkililerden adım atmalarını ve mali yüklerin hafifletilmesini talep ediyorlar. Özellikle yüksek aidat isteyen sitelerin önünde protestolar düzenlenmiş ve tepkiler yükselmişti. Konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

SPK gayrimenkul yatırım fonlarının uygulama esaslarında değişikliğe gitti SPK gayrimenkul yatırım fonlarının uygulama esaslarında değişikliğe gitti

O Ücrete Yüzde 80 Zam Geldi! Hem Ev Sahibi Hem de Kiracı Ödeyecek

Kaynak: Haber Merkezi